Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 49 (306) Data wydania: 06.12.05

Super babcia

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super. Również dla uczestników konkursu. Ale to na razie niespodzianka!
Adam Spandel PP 3 w Radlinie
Babcia Bogusia mieszka tak jak ja w Radlinie. Ma szare włosy i nosi okulary. Jest dla mnie zawsze miła. Ostatnio kupiła mi komputer. Kocham ją, bo mi pozwoliła skakać po łóżku i robić fikołki na nim. I jeszcze dlatego, że nie krzyczy na mnie jak nurkuję w wannie. Opowiada mi różne historie, na przykład o górnikach. Babcia robi najpyszniejszy szpinak na świecie!
 
Karolina Fonfara PP 1 w Rydułtowach
Babcia Gienia mieszka blisko nas. Ma ciemne kręcone, włosy i jest chyba średniego wzrostu. Teraz jest w domu, bo dziadek jest chory. Kocham babcię, bo kupuje mi zawsze to, co chcę. Czasami boli ją noga, ale jak się czuje dobrze to chodzi ze mną na spacery. Babcia lubi siedzieć w kuchni i czytać kolorowe gazety. Pomagam jej przy klejeniu ciastek. Ostatnio zrobiłyśmy babeczkę.
 
Klaudia Naczyńska PP 3 w Radlinie
Babcia Magda mieszka obok nas. Razem mamy plac. Ona ma zafarbione włosy i jest raczej niska. Najbardziej lubi czytać taką gazetę, ale nie pamiętam tytułu. Często zabiera mnie na przejażdżki swoim samochodem. Jest kochana, bo kupuje mi słodycze, soki i lody. Babcia jest dobra. Mogę do niej np. przyjść bez zaproszenia na obiad. Niekiedy się ze mną bawi. Rzucamy się poduszkami i jest wesoło.
 
Klaudia Sitko PP 11 w Wodzisławiu
Babcia Jadzia mieszka w Wodzisławiu. Ma białe włosy i jest średniego wzrostu. Maluje usta na czerwono. Jest bardzo elegancka. Kocham ją bardzo za to, że kupuje mi lizaki, gumy i czekolady. Często bawi się ze mną. Układamy razem puzzle, albo gramy w gry komputerowe. Często pomagam jej sprzątać i gotować. Nawet myję naczynia. Jak u niej zostaję to ona śpi ze mną.
 
Krzysiu Lisowski PP 11 w Wodzisławiu
Ja chciałbym opowiedzieć o babci Lucy. Ona ma takie srebrne, krótkie włosy. Mieszka ze mną na ul. Głożyńskiej. Jest wysoka i ma zmarszczki. Babcia zawsze mi coś kupuje. Dawała mi różne dobre rzeczy np. ostatnio dała mi kompot jabłkowy. Kocham ją za to, że się o mnie troszczy. Ona kocha mnie bardzo i to jest najważniejsze. Babcia robi dobre obiady.
 
Kuba Skowronek PP 1 w Rydułtowach
Babcia Halinka ma włosy do ramion, a oczy jasnoniebieskie z takim czarnym w środku. Włosy ma w różne kolory, bo zrobiła sobie pasemka. Mieszka na cegielni. Jak do mnie przychodzi to bawi się ze mną i pomaga mi sprzątać w pokoju. Opiekuje się nami jak rodzice są w pracy. Lubi robić ciasta. Babcia bardzo lubi się opalać. Latem gra ze mną w paletki, a jak jest brzydka pogoda to w szachy.
 
Maksymilian Winkler PP 3 w Radlinie
Babcia Adela mieszka w Radlinie niedaleko nas. Włosy ma takie choćby brązowe i ciemne oczy. Musi nosić okulary. Babcia bardzo lubi szyć. Zawsze jak chcę coś doszyć to babcia mi pozwala. Ostatnio robiliśmy takie wielkie białe coś, żeby się pod kołdrą nie marzło. W domu ma takie duże łóżko i na nim dwa materace, ale nie pozwala mi po nich skakać. Babcia Adela jest bardzo fajna.
 
Marlena Skatuła PP 2 w Pszowie
Chciałabym opowiedzieć o babci Bernadetce. Ona mieszka bardzo blisko przedszkola. Idzie się prosto, skręca w prawo na chodnik i znowu prosto i już widać babci blok. Babcia jest kochana, bo kupuje mi różne rzeczy i chodzi ze mną do kuzynki Sary. Zawsze gotuje mi to, na co mam ochotę. Lubię zwłaszcza jak usmaży placki ziemniaczane na słodko, albo zrobi pierogi z truskawkami.
 
Natalia i Seweryn Swoboda PP 1 w Rydułtowach
Nasza babcia ma na imię Henia. Ma kręcone blond włosy, ale ona kręci je na wałkach, bo zawsze rano w nich chodzi. Babcia pracuje w banku. Zajmuje się tam komputerem. Jeździ z nami na basen, a jak jest ciepło to do Bukowa. Zawsze pływa razem z nami. Babcia lubi gotować i piec ciasta. Często u niej jesteśmy. Gramy z nią w karty i najczęściej Natalka wygrywa.
 
Paulina Krawiec PP 2 w Pszowie
Babcia Dora mieszka w Pszowie. Ma czarne, kręcone włosy i czasami nosi okulary. Jest raczej taka okrąglutka. Lubię jak mnie przytula. Kiedy nie mogę czegoś dosięgnąć to babcia zawsze mi to poda. Chodzi ze mną na spacery, ale teraz nie ma za dużo czasu, bo pracuje u cioci. Opiekuje się tam moją kuzynką Sarą, która ma dwa lata. Babcia robi swetry na drutach i ubranka dla lalek.
 
Paulina Kubala PP 11 w Wodzisławiu
Moja babcia ma na imię Bożenka. Mieszka w Wodzisławiu. Ma krótkie, proste czerwone włosy i czarne oczy. Babcia Bożenka jest bardzo fajna bo mi kupuje chipsy, lody i lizaki. Gotuje dla mnie pyszne zupki, najbardziej smakuje mi ziemniakowa. Umie też szyć bluzki. Czyta mi bajki, bawimy się. Chodzimy razem na spacery. Babcia ogląda różne seriale. Najbardziej lubi Samo życie i M jak miłość.
 
Tomek Stus PP 2 w Pszowie
Babcia Marylka ma białe, kręcone włosy. Mieszka pod Katowicami. Kocham ją za to, że do mnie przyjeżdża. Czyta mi wtedy bajeczki i bawi się ze mną. Ona bardzo lubi gotować i piec ciasta. Robi smakowite zupki i super szarlotkę. Zawsze dba o wszystko. Jak ma czas to zabiera mnie na działkę. Kupuje mi samochodziki i słodycze.