Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (305) Data wydania: 29.11.05

Srebrny Blanik

Wychowanek Klubu Gimnastycznego Radlin Leszek Blanik został wicemistrzem świata w skoku przez konia podczas zawodów rozegranych w australijskim Melbourne.
W finale przegrał o zaledwie 0,106 pkt z Rumunem Marianem Dragulescu.
 
Wywodzący się z Radlina gimnastyk, obecnie reprezentujący barwy AZS AWFiS Gdańsk, wygrał eliminacje w swojej koronnej konkurencji z notą 9,699. W finale jednak nieco wyższe noty od sędziów otrzymał Rumun. Marian Dragulescu zdobył złoto ze średnią notą 9,693. Leszek uzyskał natomiast 9,587.
 
Jak powiedział nam ojciec naszego olimpijczyka Ludwik Blanik, w pierwszym swoim skoku Leszek przy lądowaniu wyszedł dwoma nogami za linie, co kosztowało go 0,2 pkt i w efekcie złoty medal. Natomiast ocenę jego drugiego skoku sędziowie nieco zaniżyli. Wynikało to z tego, że Leszek Blanik rozpoczynał drugą serię a sędziowie mają tendencję na początku „trzymać oceny”, dopiero potem są bardziej skłonni przyznawać wyższe noty. Natomiast Rumunowi drugi skok wyszedł bardzo dobrze.
 
Leszek jest bardzo zadowolony – mówi Ludwik Blanik. W tym roku miał kontuzje i obawiał się, że przed Mistrzostwami Świata oddał zbyt mało skoków na zawodach – startował tylko podczas Pucharów Świata w Stuttgarcie i Glasgow.
 
(jak)