Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 39 (296) Data wydania: 27.09.05

List do redakcji

Artykuł pt. „Znieważył prezydenta" (Nowiny Wodzisławskie z 6 września) zawiera przekłamania, nieprawdziwe informacje oraz narusza moje dobra osobiste.
I tak: Sam tytuł wyrokuje za Sąd iż znieważyłem prezydenta, a wyrok w tej sprawie jeszcze nie zapadł, nawet nie rozpoczął się proces. W artykule stwierdza się, że nie przedstawiłem żadnych dowodów dotyczących działań prezydenta Adama Krzyżaka, które to uważa on za znieważające. Jest to nieprawda. Dowodów przedstawiłem w dochodzeniu, moim zdaniem, aż nadto. Nieprawdziwa jest informacja autora artykułu, że postawiono mi zarzut, iż stwierdziłem w ulotkach jakoby Prezydent wziął łapówkę za sprzedaż gruntów pod market. Inną sprawą jest to, że toczy się śledztwo nadzorowane przez prokuraturę w Gliwicach dotyczące wyjaśnienia czy nie zachodzą przesłanki uzyskania korzyści majątkowej przez Prezydenta Adama Krzyżaka przy sprzedaży gruntów pod market Kaufland. Zarzut może być przedstawiony Prezydentowi, nie mnie. Nie wiem na jakiej podstawie redaktor artykułu twierdzi, iż „obecnie próbuję łagodzić sprawę". Jest wręcz odwrotnie, jestem zdeterminowany bronić swoich racji. Jednak o tym czy znieważyłem prezydenta zdecyduje niezawisły Sąd a nie redaktor Rafał Jabłoński. Jakim sposobem redaktor wydedukował, iż nie mam złudzeń, że wyrok nie będzie dla mnie korzystny nie wiem, jest wręcz odwrotnie. Znając jednak zacietrzewienie Prezydenta Krzyżaka przewiduję, iż to on odwoła się od wyroku Sądu I instancji, który z pewnością będzie dla mnie korzystny.
 
Zarzucam również redaktorowi artykułu, że bezpodstawnie spekuluje o moich „kombinacjach z obrońcą". Czy moim obrońcą miał być senator Henryk Dzido czy nie, jest to sprawa wtórna. To Sąd zapytał, czy chcę skorzystać z obrońcy z urzędu, na co ja wyraziłem zgodę.
 
W związku z powyższym kieruję sprawę na drogę sądową przeciwko Nowinom Wodzisławskim o to że stwierdziły:
  • iż znieważyłem prezydenta mimo, iż w tej sprawie nie zapadł wyrok.
  • że nie przedstawiłem żadnych dowodów na poczynania prezydenta przedstawionych w ulotkach i afiszach.
  • że oskarżony jestem o pisanie w ulotkach o wzięciu przez Prezydenta łapówki za sprzedaż gruntów pod hipermarket.
Jerzy Mikusek
 

Od redakcji
 
Nad Pana osobą wypadałoby spuścić zasłonę milczenia, ponieważ awanturnictwo polityczne nie może nadawać tonu życiu w Wodzisławiu. Proszę spokojnie kierować pozwy. Pożywki medialnej z tego nie zrobimy, bo i nie ma z czego.
 
Rafał Jabłoński