Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 52/53 (256/257) Data wydania: 21.12.04

Gazeta w małym palcu

Kolejne spotkanie dziennikarza Nowin Wodzisławskich z uczniami odbyło się w Gimnazjum w Lubomi. Tym razem, oprócz gimnazjalistów, w warsztatach wzięli udział uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, tworzący szkolną gazetkę. W trakcje spotkania pojawiły się tematy dotyczące uczciwości i rzetelności dziennikarskiej. Poruszano również sprawy związane z pozyskiwaniem i wyborem tematów do publikacji. Uczniów interesowała także codzienna praca dziennikarza, a także podział obowiązków w redakcji. Wiele uwagi poświęcono redagowaniu gazetki szkolnej. Uczniowie pytali m.in. o to, jak zainteresować czytelnika, w jaki sposób tworzyć tytuł artykułu i co powinno się w nim bezwzględnie znaleźć. Okazało się, że wielu z nich żywo jest zainteresowanych dziennikarstwem. Informacje pozyskane w trakcie warsztatów część gimnazjalistów próbowała zebrać w formie notatki. (raj)
Magda Siedlok
Piszę do gazetki szkolnej, najchętniej o tym co się aktualnie w szkole dzieje. Czasem nie są to sprawy bardzo ciekawe, ale warto się uczyć. Te warsztaty to ciekawa sprawa. Wiele rzeczy dotyczących dziennikarstwa jest dla mnie teraz bardziej oczywistych. Myślę, że kilka uwag postaram się zastosować w swoich artykułach.
 
Basia Krzyżok
Interesuje mnie głównie pisanie artykułów. Zajmuję się tym trochę. Ważny jest dla mnie bezpośredni kontakt dziennikarza z bohaterami artykułów. Nie wiedziałam, że dziennikarstwo od kuchni właśnie tak wygląda, na przykład, że są tzw. kolegia redakcyjne. Nie miałam także pojęcia jak wygląda podział obowiązków w redakcji.
 
Kamil Suda
Interesuje mnie techniczna strona powstawania gazety. Na przykład zastanawiałem się jak te sms-y wysyłane na konkursy są rozszyfrowywane. Próbuję sam składać naszą gazetkę szkolną pt. „Szalony Banan”. Mam z tego dużą satysfakcję.