Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (252) Data wydania: 23.11.04

Superbabcia

Jest o co walczyć. SUPERBABCIA  jest pierwszym z kilkunastu konkursów, do których udziału zapraszamy Was - czytelników. Ta wypowiedź o Superbabci która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Wyniki ogłosimy 25 stycznia. A jakie nagrody? Oczywiście super. Dla babci i jej najbliższej rodzinki niezapomniana wizyta w restauracji na rodzinnym SUPEROBIEDZIE. Ale to nie wszystko, przedszkole z którego pochodzić będzie zwycięzca otrzyma zabawki edukacyjne. Czym więcej smsów, tym większa szansa wygranej. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Uczestników konkursu co tydzień będziemy losowo nagradzać srebrną biżuterią.
Ela Szczygieł PP nr 6 w Rydułtowach
Babcia Stefa kupuje mi najdroższe zabawki i gotuje mi chlebek ze serkiem żółtym. Kocham ją za to, że cały dzień daje mi czekoladę. Wiem że to niezdrowe ale ja czasem myję zęby. Byłam z nią w zoo, żeby pooglądać zwierzęta, puszcza mi też bajki po niemiecku.
 
Michał Symoszyn PP nr 6 w Rydułtowach
Moja babcia Genia miała brązowe włosy, teraz ma siwe ale jutro znów będzie miała brązowe. Lubię z nią siadać przed telewizorem i oglądać komedie i bajki. Raz nawet poszedłem u niej spać o 25 w nocy. Czyta mi też o historii, Egipcie, kosmosie i gazety z kawałami.
 
Piotrek Gigoń PP nr 6 w Rydułtowach
Moja babcia Renia jest bardzo fajna. Ma dwa kotki, które wchodzą mi na plecy i na głowę i drapią mnie i nie musi mnie już wtedy tata drapać. Babcia fajnie gotuje, jak mi zrobi czekoladę to mówię tak: niebo w gębie. Lubię też jej pierożki ruskie. Mniam!
 
Kinga Magoń PP nr 15 w Wodzisławiu
Babcia Krysia mieszka na Wojska Polskiego. Kocham ją tak bardzo, że czasem idę z nią do lekarza. Ona mnie kocha bo ma mnie jedną wnuczkę. Mogę u niej spać i robi różne dobre rzeczy. Potrafi taką sztuczkę z guzikiem i nitką - to wygląda jakby nitka była z gumy.
 
Marcin Szafrański PP nr 15 w Wodzisławiu
Moja babcia Cecylia jest kochana bo daje mi czasami prezenty. Ona mieszka w Wodzisławiu. Nie ma auta to my do niej jedziemy i bardzo się cieszy kiedy ja z bratem jej śpiewam piosenki.
 
Karol Górczyk PP nr 15 w Wodzisławiu
Babcia Jadzia mieszka na ul. Chrobrego w Wodzisławiu. Ona jest świetna bo kupuje mi różne rzeczy, cukierki i codziennie daje płatki na śniadanie. A z takich innych rzeczy to najlepiej ozdabia choinkę bombkami.
 
Donat Wojtek PP w Syryni
Moja babcia nazywa się Dorota a dziadek woła na nią Dorka. Kiedyś sprzedawała w sklepie zabawki, teraz jest na emeryturze. Kocham ją, bo mi kupiła rower, opowiada mi wieczorem przed snem bajki. Pod choinkę dostanę od niej łyżwy. Babcia piecze ciasta, najbardziej lubię jej tort śmietanowy z polewą.
 
Małgosia Trzaskalik PP w Syryni
Moja babcia Marysia pracowała kiedyś w kiosku i sprzedawała gazety, teraz jest na emeryturze. Kocham ją za to, że kupuje mi słodycze i robi dobre ciasto.Gotuje zupę ogórkową i bigos, które bardzo lubię. Chodzi do sklepu i robi zakupy. Najlepiej piecze cisto z jabłkami.
 
Nicola Szarek PP w Syryni
Babcia Ania kiedyś gotowała w restauracji. Teraz występuje w chórze i ładnie śpiewa, bardzo mi się podoba jak chodzi w stroju śląskim. Zabiera mnie na różne imprezy np. dożynki. Kocham ją za to, że mi kupuje zabawki, jest miła i zawsze uśmiechnięta. Babcia robi pyszny tort orzechowy z polewą czekoladową.
 
Marcin Grabiec PP w Turzy Śląskiej
Pela - tak ma na imię moja babcia. Mieszka z nami. Kiedyś pracowała na kopalni. Kocham ją bardzo za to, że jest dla mnie dobra, kupuje mi batony i różne inne rzeczy. Gotuje mi mój ulubiony makaron z cukrem, opowiada mi też o lesie. Babcia szyje mi też bluzki i one mi się podobają bardzo.
 
Maria Juraszek PP w Turzy Śląskiej
Moja babcia Elka mieszka w domu koło mnie, często ją odwiedzam. Kocham ją za to, że jest dla mnie dobra, gotuje mi kisiele i budynie cytrynowe, które lubię. Szyje mi też różne rzeczy i jak mi się w ubraniu zrobi dziura, to też mi ją zaszywa.
 
Kamil Morzejko PP w Turzy Śląskiej
Moja babcia nazywa się Janina Pawlus i mieszka razem z nami w Turzy. Kocham ją, że mi zawsze gotuje obiady, broni mnie, chodzimy razem na spacery. Moja babcia gotuje mi najbardziej ulubione kluski i rolady, i jeszcze mój ulubiony rosół. Kocham ją, że mi zawsze kupuje batony i cukierki.