Numer: 34 (238) Data wydania: 17.08.04

Liczyły się sekundy

Polonia Marklowice zremisowała z Energetykiem ROW Rybnik. Wyrównująca bramka dla rybniczan padła tuż przed gwizdkiem sędziego na zakończenie spotkania.
Jednobramkowym zwycięstwem mógł się zakończyć mecz Polonii Marklowice z Energetykiem ROW Rybnik, która w tym spotkaniu prowadziła już od 13 minuty spotkania. Przeciwnik pokonał jednak bramkarza polonistów dosłownie w ostatnich sekundach meczu wyrównując wynik do 1:1.

Mecz drugiej kolejki odbył się w minioną sobotę na stadionie w Rybniku. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19.30. Poloniści nigdy jeszcze do tej pory nie grali o tak późnej porze, było to ich pierwsze spotkanie przy sztucznym oświetleniu. Na trybunach zasiadło około tysiąca kibiców. Od początku spotkanie przebiegało po myśl Polonii. Dośrodkowanie Marka Powiecko z rzutu różnego wykorzystał Dariusz Halszka. Popisał się efektownym uderzeniem głową i nie dał szans obrony bramkarzowi drużyny ROW-u. Pierwsza część gry należała do drużyny Polonii. Groźnie atakowali raz po raz Rafał Owczarek z lewej strony i Robert Kuczmaszewski z prawej, którego jeden strzał trafił w poprzeczkę. Goście raz groźnie kontrowali. Procek dośrodkował, piłka odbiła się od obrońcy polonistów, ale minęła bramkę Dawida Miki. W ostatniej minucie pierwszej połowy bramkarz gospodarzy zdołał obronić silne uderzenie Jarosława Pawelca.

W drugiej części spotkania poloniści postanowili bronić jednobramkowej przewagi. Z kolei gospodarze próbowali grać atakiem pozycyjnym, ale ich akcje kończyły się na 16 metrze połowy Polonii, bardzo dobrze spisywała się defensywa polonistów. Marklowiczanie groźnie kontratakowali. Na zegarze wyświetliła się już 90 minuta i wtedy padło wyrównanie. Długie  podanie w pole karne Szewieczka wykorzystał Dzięgielowski, który uderzeniem głową zdobył gola dla Energetyka. W tym momencie sędzia zakończył spotkanie. Piłkarzom Polonii brakło dosłownie sekund do wygrania tego meczu. Ciekawie zapowiada się także następne spotkanie z Koszarawą Żywiec. Mecz odbędzie się w Marklowicach, w sobotę o godz. 17.00.

Bramki: dla Polonii: Halszka (13 minuta), dla Energetyka: Dzięgielowski (90 minuta)
Składy drużyn: Polonia Marklowice: Mika - Drobny, Staniek, Michał Skupień, Kuczmaszewski, Sobol (70 Mańka), Brzoska (70 Maciej Skupień), Powiecko, Owczarek - Halszka (80 Gawlik), Pawelec. Trener: Leszek Powiecko
Energetyk ROW Rybnik: Skrocki - Skorupa, Kacprzak, Piekarczyk, Święty - Paszenda (45. Dzięgielowski), Kostecki (70. Reclik), Malcher, Procek (80. Potera) - Buchała (45. Kobeszko), Szewieczek. Trener: Piotr Piekarczyk