Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 16 (220) Data wydania: 13.04.04

Pułapka na złodzieja

Przedszkole Publiczne nr 18 jest największą placówką w mieście. Na zajęcia uczęszcza tutaj 110 dzieci. Opiekę nad nimi sprawuje 11 nauczycieli i 12 pracowników administracji obsługi. Najmłodsi od lat angażują się w szereg przedsięwzięć organizowanych także poza placówką. Przygotowano tutaj kiermasz przedmiotów wykonanych przez przedszkolaków. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży przekazano na potrzeby Domu Dziecka w Gorzycach. Pomoc dotarła także do kalekiego dziecka. Podopieczni z „Osiemnastki” są również aktywni na arenie artystycznej. W zorganizowanym niedawno Przeglądzie Widowisk Marzankowych zajęli pierwsze miejsce. Ponadto triumfowali w konkursach na wielkanocną i bożonarodzeniową kartkę świąteczną a także zdobyli cztery wyróżnienia w konkursie na rzeźbę z masy solnej. „Wyszliśmy również naprzeciw zapotrzebowaniom rodziców i od września zamierzamy przyjmować do przedszkola dzieci dwuletnie. Przygotowaliśmy już program innowacyjny, który zostanie oceniony przez Kuratorium. Nie spowoduje to jednak zwiększenia ogólnej liczby przedszkolaków” - podkreśla Róża Bojda, dyrektor PP nr 18. Wizytówką tej placówki są grudniowe imprezy organizowane dla rodziców. Za każdym razem najmłodsi przygotowują rozbudowany program artystyczny. Ciekawym pomysłem są także drzwi otwarte dla przyszłych przedszkolaków. Tegoroczne rozpoczynają się na początku maja. (raj)
Karol Boczek
To jest dziura wykopana, a tam na dole jest taka siatka przykryta. Ktoś idzie i wpadnie do niej. Może też pułapka być na drzewie.
 
Agnieszka Lorenc
Jak się chce kogoś złapać to można zawiesić siatkę na drzewie i pociągnąć za sznurek. Są też pułapki na ludzi. Ja dałam się złapać tylko w zabawie, ale tak to nie.
 
Marta Łyszczarz
Widziałam film o agentkach i potem uciekały i dały się złapać. Mogą być pułapki na drodze. Ja przyjechałam dzisiaj do przedszkola na hulajnodze i nie wpadłam do pułapki.
 
Szymon Piaśniak
To jakby zasadzka. Jak ktoś chce ukraść, to się na niego stosuje pułapkę. Chce wziąć a tu na niego.
 
Kamil Chodyna
Może być złoto zakopane głęboko i jak ktoś chce je wziąć to wpada do środka. Już nie wyjdzie bo jest raz płytko a raz głęboko.