Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 29 (181) Data wydania: 16.07.03

Uwaga to naciągacze!

Czy można wygrać jeżeli się nie gra? Okazuje się, że tak.
W skrzynkach pocztowych znów pojawiły się listy, w których mieszkańcy są informowani, że wygrali i to całkiem niezłe sumy. Dostałam list, w którym poinformowano mnie, że wygrałam 60 tys. zł. Ja jednak nigdzie nic nie wysyłałam, więc jak mogłam wygrać? - pytała pani Urszula, która przyniosła kontroweryjny list do redakcji. Korespondencyjnie poinformowano ją, że 14 kwietnia dzięki swojemu numerowi wygrała 60 tys. zł. Tego dnia nie skorzystała ona jednak ze swojej szansy i teraz ma ostatnią okazję, aby dostać te pieniądze. Warunek jest tylko jeden - zadzwonić pod numer 0 700..., gdzie minuta połączenia kosztuje bagatela 6,25 zł + Vat. W liście jest ostrzeżenie, że ten komunikat nie będzie ponawiany, więc jeżeli pani Urszula nie zadzwoni do 15 lipca, wówczas straci swoją nagrodę. Czy warto zadzwonić? Rzecznik Praw Konsumenta twierdzi, że oczywiście nie. Z czystym sumieniem można ten list wyrzucić do kosza i na pewno nic się nie straci. Na rynku jest wiele takich firm, które jakimś sposobem zdobywają dane i wysyłają listy z rzekomymi nagrodami, ale trzeba jeszcze coś zrobić - i to z reguły pociąga za sobą pewne koszty. W tym wypadku firma ta zarabia na telefonach. Ściganie takich firm jest praktycznie niemożliwe, bo nie mają one nawet swojego adresu, a jedynie skrytki pocztowe - mówi Kazimiera Lalik, rzecznik praw konsumenta. Jeżeli dostałeś podobny list, nie dzwoń więc, bo stracisz tylko pieniądze, a nic nie zyskasz. No może jedynie „wroga” wśród współmałżonka, kiedy pójdzie zapłacić rachunek telefoniczny.

(ps)