Numer: 16 (168) Data wydania: 16.04.03

Jak diesel zimą

Odra Wodzisław - Zagłębie Lubin 3:0. Groclin Grodzisk Wielkopolski - Odra Wodzisław 3:0. Odra Wodzisław rozgromiła na własnym stadionie Zagłębie Lubin wynikiem 3:0. Do tego czasu wodzisławianie wygrali wszystkie mecze rundy wiosennej, gromiąc rywali wysoką przewagą bramkową. Rajd na wyższe miejsca w tabeli został zatrzymany w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie Odra przegrała z najlepszą drużyną rundy wiosennej 0:3. Czy na długo?
W najbliższą sobotę w spotkaniu Odry z Legią Warszawa na wodzisławskim stadionie wiele się rozstrzygnie. Można nawet powiedzieć, że cała następna kolejka będzie jedną z najciekawszych i decydujących tej wiosny. Oprócz meczu w Wodzisławiu, odbędzie się także szlagier w Katowicach, gdzie tamtejszy GKS będzie podejmował niedzielnych pogromców Odry - Groclin Grodzisk Wielkopolski.

Fakt, że Zagłębie Lubin to drużyna, która ani nie myśli o spadku do II ligi, pokazało już w spotkaniu z Odrą. Wydawać by się mogło, że wodzisławianie gładko wygrali wynikiem 3:0, ale pierwszych trzech kwadransów każdy kibic i zawodnik na pewno nie chce pamiętać. Sam trener Ryszard Wieczorek powiedział, że jego zawodnicy rozkręcali się „jak diesel zimą”.

Pierwszy celny strzał na bramkę Andrzeja Krzyształowicza Odra oddała w 9 minucie. Wtedy to Aleksander Kwiek strzelał z dystansu, ale lubiński bramkarz był na posterunku. Po raz kolejny zaspanych kibiców z miejsc poderwał Michał Chałbiński w 20 minucie meczu, który manewrując z piłką na przedpolu Zagłębia, niespodziewanie zdecydował się na strzał co zaskoczyło samego Krzyształowicza. Piłka jednak minęła prawy słupek bramki. Chwilę później strzelał Marcin Nowacki, ale bramkarz zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

To się zemści!!!

Pod koniec pierwszej połowy zaatakowali goście. Najlepszą sytuację do zdobycia gola goście stworzyli w 37 minucie meczu. Wtedy to Chrystiano Pereira de Souza atakowany przez Roberta Górskiego zdołał podać do Arkadiusza Klimka. Tego dogonił Radim Sablik i już w polu karnym zdołał wybić mu piłkę spod nóg. Także w 42 minucie wspaniałą sytuację zmarnował Jacek Manuszewski. To się zemści - mówili kibice zebrani pod trybuną prasową. Na szczęście mylili się.

Zaczęło się

Kanonada bramek rozpoczęła się w drugiej połowie spotkania. Pierwszy raz do bramki Zagłębia trafił Wojciech Grzyb w 59 minucie. Drugi raz lublinianie pogrążyli sami siebie. Marcin Nowacki podał z przedpola do wbiegającego Michała Chałbińskiego. Podanie było trochę niecelne i do piłki rzucił się Krzyształowicz. Ubiegł go Marek Zając i wspaniałym lobem pokonał własnego bramkarza.

Mecz rozstrzygnął się w 73 minucie. Przepiękną akcję rozpoczął Marcin Nowacki, który podał na lewą flankę do Roberta Górskiego. Ten dośrodkował do wbiegającego w pole karne gości Michała Chałbińskiego, dla którego umieszczenie piłki w siatce okazało się formalnością.

Prawdziwy test

Prawdziwy test umiejętności podopiecznych Ryszarda Wieczorka miał miejsce w ubiegłą niedzielę. Wodzisławianie udali się do Grodziska, aby tam zmierzyć się z najlepszą drużyną rundy jesiennej - Groclinem Grodzisk Wlkp. Wodzisławianie okazali się słabsi. W 39 minucie do bramki Bębna pierwszy raz trafił Igor Kozioł po dośrodkowaniu Bogdana Pruska.

Druga bramka padła po ewidentnym błędzie wodzisławskiego bramkarza. Bęben w 59 minucie chciał podać do piłkarza Odry, piłkę przechwycił Niedzielan i po raz drugi pokonał interweniującego jeszcze Bębna.

Wynik ustalił Tomasz Wieszczycki, który po wspaniałym dośrodkowaniu Sebastiana Mili, po raz trzeci zmusił wodzisławskiego golkipera do kapitulacji.
Odra Wodzisław - Zagłębie Lubin 3:0 (0:0). Bramki: dla Odry - Wojciech Grzyb (60), Bogdan Zając (69-samobójcza), Michał Chałbiński (73). Żółte kartki: Błażej Jankowski, Roman Madej, Dariusz Kłus (Odra), Jacek Manuszewski, Dymitr Kłabukow (Zagłębie). Czerwona kartka: Kłabukow - 61. minuta za drugą żółtą. Sędziował Grzegorz Kasperkowicz (Poznań). Widzów 3 500. Odra: Bęben - Madej, Sablik, Jankowski (62-Myszor), R.Górski - Grzyb, Kwiek, W.Górski (85-Kłus), Nowacki - Ziarkowski (77-Sałek), Chałbiński.

Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Odra Wodzisław Śl. 3:0 (1:0). Bramki: Igor Kozioł (39), Andrzej Niedzielan (59), Tomasz Wieszczycki (83). Żółte kartki: Bogdan Prusek, Igor Kozioł (Groclin), Marcin Nowacki, Radim Sablik, Roman Madej, Wojciech Sałek, Robert Górski (Odra). Sędzia: Jacek Granat (Warszawa). Widzów: ok. 4 000. Odra: Bęben - R. Górski, Kwiek, Madej (75 - Jankowski), Sablik - W. Górski, Grzyb, Jarosz (64 - Sałek), Nowacki (64 - Myszor) - Chałbiński, Ziarkowski.