Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 26 (1625) Data wydania: 27.06.23
Czytaj e-gazetę

Tylko Miłość zmienia świat...

Tylko jedno pytanie będzie nam kiedyś postawione „Jak bardzo kochałeś?” Matkę Teresę poproszono kiedyś , by zdradziła sekret swoich sukcesów. w życiu. A ona bardzo się zdziwiła pytaniem amerykańskiego dziennikarza. Odpowiedziała krótko, że nie sądzi by Bóg operował takimi pojęciami jak sukces czy porażka…

Jest tylko jedno ważne pytanie w życiu i w niebie: ilu ludziom podałeś chleb życia, ile słów przemilczałeś, które uratowało świat od zguby? Miarą wszystkiego jest odpowiedź na to bardzo proste pytanie, jak bardzo kochałeś…? Życie nie mierzy się wartością sukcesów i porażek. Tylko z tego jednego pytania będziemy kiedyś sądzeni. Ile miłości zostawiłeś na tym świecie, ilu ludzi uratowałeś od zatracenia, ile dobra zostawiłeś, pomimo bólu, zranień codziennych i pomyłek z których tak naprawdę możesz być dumny, bo to one prowadzą do Boga – najbliżej, bo wymagają pokory i milczenia, bo są często bólem, który świat nie rozumie. Tylko Miłość zmienia świat, miłość uzdrawia, sprawia że mamy dodatkowe siły w życiu. Jest jedynym powodem dla którego walczymy, żyjemy i staramy się by być lepsi. W niepamięć pójdą wszystkie nasze błędy, a będziemy sądzeni z tych kropelek dobra, które uczyniliśmy i z miłości, którą przeżywaliśmy na tym świecie.

Do tego, by naprawdę kochać, potrzeba serca dziecka, takiego które ma szeroko otwarte oczy jak afrykańska rzeka i przebacza zawsze.

Gloria

Żyjąc z chorymi na AIDS i trędowatymi, codziennie mogłam się uczyć od nich życia na nowo. Nasza pierwsza pacjentka Gloria, przyszła do ośrodka bardzo chora… Po badaniach okazało się, że jest zarażona wirusem HIV. Jak sama mówi, wiedziała o tym, ponieważ przed kilkoma miesiącami zmarł jej maż, który miał wiele kobiet, pracując daleko od domu. Stan jej był bardzo ciężki, ale chciała żyć dla swoich sześciu dzieci i dla siebie samej. Leczenie było bardzo trudne, szczególnie na początku, ale dziś czuje się znacznie lepiej. Jest naszą woluntariuszką przekonywującą kobiety, by podejmowały leczenie wcześniej dla samej rodziny. Zawsze jednak powtarza to samo młodym kobietom: „Straciłam męża, którego bardzo kochałam, i który zaraził mnie śmiertelnym wirusem, straciłam dziecko, które urodziło się zarażone, od kilku lat nie widzę i żyję z sześciorgiem dzieci. Nie liczę strat w moim życiu, bo to one uczyniły mnie silniejszą kobietą. Sprawiły, że dziś nie boję się życia. Przebaczyłam niewierność mojemu mężowi, bo zawsze wracał do naszej rodziny. Wiedziałam, że tak naprawdę jestem jego jedynym domem na tym świecie. Nauczyłam się uśmiechać, kiedy ludzie mnie oceniają, kiedy zadają następne rany, kiedy mówią, że jestem nic nie warta… uśmiecham się, bo Bóg widzi inaczej.”

Bóg widzi inaczej…

Bóg widzi nasze najgłębsze rany i wydobywa to, co najlepsze. Bóg widzi nasze najgłębsze powody postępowania w życiu, naszą wolę przebaczania i te ciągle próby zaczynania od nowa. Bóg to wszystko widzi, czego człowiek nigdy nie jest w stanie dostrzec, bo nie ma czasu. Dlatego też często używa szybkich i nieprzemyślanych słów, oceniając innych.

Serce dziecka, serce Glorii, Nelsona Mandeli i wielu innych ludzi na tym świecie, pokazuje nam jeszcze jedna prawdę w życiu… Życie tworzy czasem idealne koło, czasem zaś tworzy kształty niezrozumiale i nieokreślone. Życie to jak podróż , straty są w nim wpisane, ale dzięki nim, dostrzegam, co jest tak naprawdę najważniejsze w mojej wędrówce po tej ziemi. TYLKO MIŁOŚĆ, za która mogę być wdzięczna…