Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 8 (1503) Data wydania: 23.02.21
Czytaj e-gazetę

Prezes Kozicki z Unii odpowiedział na pytania radnego Klimy. Spółka ma nową siedzibę, plan naprawczy jest „tajny”

Pytania skierowano do prezesa miejskiej spółki – Macieja Kozickiego na posiedzeniu komisji gospodarki. Miały charakter szczegółowy, więc sternik klubu poprosił o możliwość pisemnej odpowiedzi. Przewodniczący Piotr Klima udostępnił mediom treść odpowiedzi prezesa Unii.

Zgodnie z ustaleniami z posiedzeniu komisji z 21 stycznia zwróciłem się do pana Kozickiego o udzielenie pisemnie pełnych odpowiedzi na zadane wówczas pytania. Zrobiłem tak, gdyż na wiele spośród moich dociekań pan prezes nie potrafił wówczas odpowiedzieć – poinformował nas radny Piotr Klima, który przepytał prezesa spółki miejskiej.

– Od kiedy jest pan prezesem spółki miejskiej „Unia”? Zostałem powołany na Prezesa Zarządu spółki Unia Racibórz Sp. z o.o. 30 listopada 2020

– Na jak długo został pan powołany na to stanowisko? Zostałem powołany na kadencję

– Na jaki okres ma pan podpisany kontrakt cywilno prawny na zarządzanie spółką „Unia”?

– Zgodnie z par. 10 umowy czas jej obowiązywania jest uzależniony od czasu pełnienia przeze mnie funkcji prezesa zarządu.

– Jak godzi pan obowiązki prezesowania ze swoją główną pracą w prywatnej firmie w godz od 9.oo do 17.oo? Czy rada nadzorcza sprawdza czy pan przychodzi codziennie do spółki i na ile godzin?

– Nigdzie nigdy nie powiedziałem która praca jest moją główną pracą, nigdzie też nie powiedziałem, że w pracy w prywatnej firmie pracuję w godzinach 9–17. W siedzibie spółki jestem kiedy jest to niezbędne. Jako prezes pracuję w każdym pomieszczeniu w którym wypełniam obowiązki prezesa. Rada nadzorcza nie sprawdza czy przychodzę codziennie do spółki i na ile godzin. Chyba nie od tego jest ta rada?

– Kiedy pan poznał finanse spółki? Od kiedy wie pan o wyniku finansowym przekraczającym znacznie kapitał zakładowy spółki?

– Dokładną sytuację finansową spółki poznałem dnia 20 stycznia 2021 kiedy to dotarła do mnie na dzień dzisiejszy ostateczna wersja bilansu oraz rachunku zysków i strat z biura rachunkowego (choć do 31 marca może on ulec jeszcze zmianie).

– Czy potrafi Pan wskazać na podstawie jakiego aktu lub dokumentu Unia sp. z o.o jest klubem piłkarskim?

– Nie jestem w posiadaniu dokumentu, który stwierdza, że spółka jest klubem piłkarskim. Spółka jest spółką. Mam potwierdzenie mailowe ze Śląskiego Związku Piłki Nożnej, że spółka Unia Racibórz Sp. z o.o. jest członkiem PZPN i w sezonie 2020/2021 bierze udział we współzawodnictwie sportowym w ramach struktur PZPN.

– Kiedy Unia spółka została przyjęta do okręgowego ZPN?

– Nie za mojej kadencji. Wiem, że na dzień 30 listopada 2020 kiedy to objąłem stanowisko prezesa zarządu byliśmy w strukturach PZPN

– Czy spółka ma licencję na grę od 1 sierpnia 2020?

– Na dzień objęcia przeze mnie stanowiska prezesa spółki, spółka posiadała licencję na grę i posiada ją po dziś dzień.

– Czy spółka musi czy tez musiała spłacać jakieś wierzytelności stowarzyszenia „Unia”?

– Za mojej kadencji nic takiego nie miało miejsca

– Kto grał od sierpnia do grudnia 2020 w lidze – KS Unia czyli stowarzyszenie, czy też spółka „Unia”?

– Od 30 listopada – czyli od momentu powołania mojej osoby na stanowisko prezesa zarządu spółki Unia Racibórz Sp. z o.o. to spółka występuje w rozgrywkach w ramach struktur PZPN.

– Czy istnieje plan na zniwelowanie ujemnego wyniku spółki, jeśli tak, to jaki?

– Tak, istnieje plan na zniwelowanie ujemnego wyniku spółki, nie podam go niestety ponieważ podanie go do opinii publicznej może negatywnie wpłynąć na samo jego wdrożenie. Został on przedstawiony Radzie Nadzorczej.

– Kto i kiedy zatrudnił obecnego trenera Unii D. Plizgę?

– Trenera Plizgę jak wynika z przekazanych mi dokumentów, które z resztą przedstawiłem Komisji Rewizyjnej zatrudnił prezes Krzysztof Sałajczyk dnia 14 lipca 2020 r.

– Od kiedy był pan dyrektorem sportowym w spółce Unia ? Czy jego umowa jest nadal czynna?

– Funkcję Dyrektora Sportowego pełniłem od dnia 14 lipca 2020 do dnia powołania na stanowisko Prezesa Zarządu, w którym to dniu złożyłem wypowiedzenie umowy na stanowisko Dyrektora Sportowego.

– Kiedy spółka przejęła od stowarzyszenia zawodników piłkarskich?

– Na dzień 30 listopada wszyscy zawodnicy występujący w rozgrywkach byli zawodnikami spółki Unia Racibórz Sp. z o.o.

– Dlaczego w spółce wynagrodzenia są w formie netto? Czemu prezes Sałajczyk zarabiał netto 5000 zł i brutto prawie 7000 zł, a pan otrzymuje netto 6000 zł, a brutto też 7000 tys. zł?

– Umowę z prezesami konstruuje Rada Nadzorcza. A porównywalne kwoty brutto wynikają zapewne z tego, że aby nie narażać spółki na dodatkowe koszta podjąłem decyzję że nie będę w pełni ubezpieczany przez spółkę. Była taka możliwość ponieważ pełne składki odprowadza za mnie już mój wcześniejszy pracodawca.

– Czy spółka reguluje swoje zobowiązania?

– Spółka w miarę możliwości na bieżąco reguluje swoje zobowiązania.

– Jakie są zobowiązania spółki – finansowe i niefinansowe – wobec klubu „Raków” Częstochowa?

– Nie mamy żadnych zobowiązań finansowych. Raków Częstochowa ma tylko prawo do pierwokupu naszych zawodników.

– Jak wygląda siedziba spółki w Urzędzie Miasta (nr. pokoju, metraż, wyposażenie, zabezpieczenie dokumentacji, godziny pracy, godziny przyjęć interesantów, itd.).?

– Siedziba spółki nie mieści się już w urzędzie miasta. Od 27 stycznia 2021 r jej siedziba znajduje się przy ul. Srebrnej 12.

(oprac. m)