Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Pływadło 2020 wystartuje w innym miejscu? Taki jest plan

14.01.2020 00:00 red

Ruszyły przygotowania do Pływadła 2020. Organizatorzy ogłaszają konkurs na hasło przewodnie imprezy oraz zdradzają jakie zmiany przyniesie nowy rok.

W tym roku czeka nas już 21. odsłona spływu pływadeł Odrą z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla. – Propozycje haseł można składać lub przesyłać bezpośrednio do mnie – tel. 510 265 174, mejl: bronislaw58.pirog@gmail.com. Można też je składać w wydziale promocji miasta Kędzierzyn-Koźle, w wydziale oświaty miasta Racibórz, u burmistrza Kuźni Raciborskiej czy u Marceliny Waśniowskiej – sołtys Turza – informuje organizator wydarzenia Bronisław Piróg.

Tematyka konkursu jest dowolna. Przypominamy, że w zeszłym roku hasło przewodnie brzmiało „Od 20 lat malujemy Odrą świat”, czyli nawiązywało do jubileuszowej odsłony wydarzenia. – Hasło powinno być krótkie, może się rymować i raczej powinno być związane z pływadłami, Odrą, naszymi samorządami, czy może z olimpiadą w Tokio. Jury spotka się w lutym w Turzu i tam wybierze w tajnym głosowaniu hasło obowiązujące na 21. spływie – mówi Bronisław Piróg.

Propozycje można składać do końca stycznia. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę, która zostanie wręczona na mecie spływu w Kędzierzynie-Koźlu. – W tym roku start nastąpi najprawdopodobniej na kanale ulgi koło Auchan – zdradza organizator, zauważając, że ten fakt również można ująć w haśle. W rozmowie z nami zauważa, że zmiana bierze się stąd, że tegoroczna impreza ma uczcić oddanie Zbiornika Racibórz, co ma nastąpić jeszcze w styczniu. – Pierwsze hasła imprezy nawiązywały do budowy Zbiornika Racibórz. Po ukończeniu inwestycji będziemy się cieszyć i tak chcemy to uczcić. To nasze zwycięstwo – tłumaczy nam.

Znany jest również termin wydarzenia. Oryginalne konstrukcje pływające ze swoimi barwnymi załogami wypłyną z Raciborza 20 czerwca. W Kędzierzynie-Koźlu zacumują 21 czerwca.

(mad)

  • Numer: 2 (1445)
  • Data wydania: 14.01.20
Czytaj e-gazetę