Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Ekonowiny: W takiej pracowni chce się uczyć

05.11.2019 00:00 red.

19 października w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Czernichowie odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej pracowni przyrodniczo-ekologicznej – „W krainie rzeki Soły”. Szkoła wzięła udział w konkursie WFOŚiGW w Katowicach zakładającym tworzenie szkolnych pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych.

Celem projektu było stworzenie takiej przestrzeni dla uczniów, która będzie zachęcała do aktywności, a wyposażenie w nowoczesne pomoce dydaktyczne pozwoli na połączenie funkcjonalności, ciepłego, przyjaznego i ładnego otoczenia z innowacyjnością rozwiązań i pomysłów na nowoczesną edukację.

Otwarciu Zielonej Pracowni towarzyszył Piknik Ekologiczny „CUD – MIÓD” w stulecie Powstań Śląskich, na który zapraszała wójt gminy Czernichów, Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Czernichowie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach.

Podczas pikniku uczestnicy mieli możliwość skorzystać z informacji nt. możliwości dofinansowania projektów przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz wziąć udział w konkursach ekologicznych.

(eco)

  • Numer: 45 (1428)
  • Data wydania: 05.11.19
Czytaj e-gazetę