Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Duży kaliber: Pracowity piątek strażaków

21.11.2017 00:00 red.

RACIBÓRZ W piątek 17 listopada strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali pięć razy.

Najpierw o godz. 9.42 udali się na ulicę Dworską w Raciborzu. W obecności policji otworzyli drzwi do mieszkania, w którym miała przebywać osoba potrzebująca pomocy. W środku natrafili na 87-letnią kobietę. Była odwodniona i osłabiona. Strażacy zastosowali tlenoterapię, a następnie pomogli ratownikom medycznym przetransportować ją do karetki. Staruszka trafiła do szpitala.

Kolejne interwencje strażaków to uwolnienie łabędzia, który utknął w rowie melioracyjnym nieopodal ulicy Dworcowej w Tworkowie (godz. 10.53) oraz zmycie błota z jezdni ulicy Nowy Świat w Kuźni Raciborskiej (godz. 17.17).

O 20.58 strażacy udali się na ulicę Słoneczną w Raciborzu, gdzie w budynku wielorodzinnym uruchomiła się czujka tlenku węgla. Strażacy potwierdzili obecność śmiertelnego związku w mieszkaniu. Sprawdzili również pozostałe lokale w pionie. W sumie tlenek węgla wykryto w pięciu mieszkaniach. Strażacy wezwali na miejsce zarządcę budynku, któremu przekazali informację o zakazie użytkowania piecyków gazowych w mieszkaniach do czasu sprawdzenia przewodów kominowych i wentylacyjnych oraz przyłączy pieców gazowych. Ostatnia piątkowa interwencja strażaków to ulica Reymonta w Raciborzu, gdzie doszło do zderzenie toyoty i forda. 27-letnia pasażerka forda trafiła do szpitala. Wartość strat w zdarzeniu oszacowano na kwotę 3 tys. zł.

(żet)

  • Numer: 47 (1327)
  • Data wydania: 21.11.17
Czytaj e-gazetę