Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Będzie strefa ograniczonego ruchu?

20.12.2016 00:00 QLA

Rudy. Taki pomysł wysunął radny Adrian Lepiarczyk z Rud. Wnioskuje on do burmistrza o objęcie tą strefą obszaru w ramach ulic Cegielska – Brzozowa – Borowa w Rudach. 

Wjazd na ten teren byłby oznaczony znakiem drogowym D40 (niebieska, prostokątna tablica, z postacią kroczącego człowieka, dziecka z piłką, samochodu i domku). – Ma to na celu bezpieczeństwo pieszych, gdy wąski pas drogi stwarza zagrożenie od pojazdów mechanicznych. Strefa da natomiast możliwość korzystania z całej szerokości drogi przez pieszych, którzy w strefie mają również pierwszeństwo przez samochodami – uzasadnił A. Lepiarczyk. Ponadto znak ten wymusza wolniejszą jazdę (do 20 km/h) i pozwala na montaż progów zwalniających. 

Nie wiadomo czy wniosek zostanie zrealizowany z „automatu”. Znak D40 powoduje również inne ograniczenia, np. związane z parkowaniem. Być może w tym rejonie Rud to nie będzie problemem, ale w innych takich strefach narzekają na to, że nie wolno tam zaparkować samochodu przy drodze, o ile takie miejsce nie jest jasno wyznaczone.

(woj)

  • Numer: 51/52 (1281/1282)
  • Data wydania: 20.12.16
Czytaj e-gazetę