Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Markowiccy seniorzy świętowali przy kołaczu i wspólnych śpiewach

22.11.2016 00:00 PRA

Markowiccy seniorzy świętowali przy kołaczu i wspólnych śpiewach

Po uroczystej mszy, swe gościnne podwoje markowickim seniorom otworzyła tradycyjnie przykościelna salka katechetyczna. Tam przy wspólnych stołach ok. 90 członków koła emerytów i rencistów świętowało swój Dzień Seniora. Witając uczestników spotkania, przewodnicząca koła Elfryda Czogała przypomniała, że obecnie tworzy go 107 członków. W tym roku wstąpiły trzy nowe osoby: Agnieszka Solich, Lidia Cieślik i Adam Cieślik.

W ciągu roku seniorzy spotykają się również na imprezie noworocznej, a w maju z okazji Dnia Matki i Ojca – przy grillu w ogrodzie farskim.

– Wśród naszych seniorów są dwie osoby, które ukończyły 90 lat i dotychczas uczestniczyły w każdym spotkaniu, a są nimi Marta Kolmann (94 l.) i Zofia Kostka (93 l.). Seniorzy korzystają też z wycieczek i wczasów organizowanych przez Zarząd Rejonowy ZERiI w Raciborzu.

Wspólne popołudnie markowickich emerytów i rencistów upływało na rozmowach przy poczęstunku. Wyśmienity kołacz upiekła – obchodząca w tym roku złote gody – przewodnicząca Elfryda Czogała. Był też szampan oraz śpiewy, do których przygrywała Maria Kampka.

Na uroczystości gościli m.in.: sekretarz ZR PZERII w Raciborzu Danuta Stogiewicz, która wraz z życzeniami przekazała kwiaty na ręce przewodniczącej, skarbnik zarządu związku Helena Rozmus oraz ks. proboszcz Józef Ibrom.

Z myślą o tych emerytach, których stan zdrowia nie pozwalał uczestniczyć w Dniu Seniora, przygotowano 20 paczek. (ewa)

  • Numer: 47 (1277)
  • Data wydania: 22.11.16
Czytaj e-gazetę