Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Sześcioramienna gwiazda dla jubilatów

26.11.2013 00:00 red

20 listopada 20 par z terenu gminy Kornowac obchodzących złote, szmaragdowe i diamentowe jubileusze wzięło udział w uroczystości zorganizowanej przez urząd gminy. Spotkanie odbyło się w rzuchowskiej świetlicy, gdzie małżeństwa ze stażem 50 lat otrzymały prezydenckie medale.

Kornowac, Rzuchów. Jubilatów przywitała Beata Mrozek, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz wójt Grzegorz Niestrój. – Wielki to dla mnie zaszczyt móc wręczyć wam medale. 50 lat temu weszliście na nową drogę życia, a dzisiejszy jubileusz to okazja by na chwilę się zatrzymać – powiedział wójt.  – Jesteście przykładem dla młodych jak kroczyć przez życie, dochowując wierności i wspierając się wzajemnie – dodał. Po wręczeniu małżonkom medali w postaci sześcioramiennej gwiazdy urzędnicy życzyli jubilatom długich i pogodnych lat życia. Cała uroczystość sprzyjała wspomnieniom, wymianom doświadczeń, ale też spotkaniu i plotkom ze znajomymi z okolic. Swojski obiad dla gości przygotowały tego dnia miejscowe gospodynie. Dla jubilatów wystąpiły dzieci z Rzuchowa oraz zaśpiewał zespół Rzuchowianki.

Na zdjęciach przedstawiamy małżonków obchodzących jubileusz złotych godów. Obecne na uroczystości pary świętujące 55-lecie małżeństwa to: Amalia i Józef Manderowie z Łańc, Eugenia i Ewald Matlochowie z Łańc, Ruta i Zygfryd Bortliczekcy z Rzuchowa, Irena i Eryk Krajczokowie z Rzuchowa, Regina i Alojzy Palińskowie z Kobyli. Diamentowe gody świętowali tego dnia: Anna i Paweł Jenderkowie z Kornowaca oraz Izydor i Maria Barnabasowie z Łańc.

(woj)


Jubilaci:
Weronika i Leon Kubicowie z Kobyli
Margot i Michał Łaskowie z Pogrzebienia
Łucja i Alfons Burdowie z Kobyli
Regina i Wendelin Kraskowie z Rzuchowa
Anna i Herman Zającowie z Pogrzebienia
Hildegarda i Helmut Knurowie z Kobyli
Helena i Jan Lepiarczykowie z Kobyli
Helena i Konrad Zającowie z Pogrzebienia
Agnieszka i Adolf Swiderowie  z Kornowaca
Jadwiga i Rudolf Glencowie z Pogrzebienia
Krystyna i Marceli Kapuścikowie z Pogrzebienia
Weronika i Henryk Komorowie z Kobyli
Elżbieta  i Alfred Szamarowie z Pogrzebienia

  • Numer: 48 (1124)
  • Data wydania: 26.11.13