Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 25 (1101) Data wydania: 18.06.13

List do redakcji

List do redakcji.

Jedyna taka klasa

Spotkania po latach zawsze przywołują wspomnienia. Czasem są one śmieszne, pocieszne, zaskakujące, bo się je zapomniało ale zawsze wywołują nutę melancholii. Takie spotkanie zafundowała mi moja pierwsza klasa z wychowawstwem w I LO w Raciborzu, słynna IV h z 1993 r.  Kilkoro uczniów tej  klasy przeszło wraz ze mną z SP 12 gdzie 5 lat uczyłam ich „polskiego” ale razem rozpoczynaliśmy nowy rozdział w życiu. Oni edukację licealistów, ja nowe wyzwania wychowawcze i polonistyczne. To „humanistyczne  zacięcie” klasy wprowadziło edukację teatralną z wyjazdami do różnych teatrów, prowadzenie gazetki klasowej, przygotowanie uroczystości szkolnych i udział w konkursach recytatorskich, polonistycznych i historycznych.

Po 20 latach wspominaliśmy nasze wycieczki, szkolne zabawy, żarty, uroczystości klasowe włącznie z obchodzoną 18-tką. Mogę z dumą powiedzieć, że wszyscy uczniowie tej klasy skończyli studia wyższe, dwóch ma nawet doktorat. Wszyscy spełniają się zawodowo, zajmując ważne stanowiska – nauczycieli, prawników, prokuratora,dyrektorów instytucji i starostwa, tłumaczy przysięgłych, specjalistów językowych w firmach krajowych i światowych.

Dziękuję klasie za zaproszenie, organizatorom za scenariusz i przygotowanie spotkania najpierw w murach szkolnych, a potem w miłym klimacie kawiarni. Myślę, że dostarczyło ono nam wszystkim ogromnej satysfakcji.

Halina Kwiecień