Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 22 (1098) Data wydania: 28.05.13

Kto i dlaczego nie doczekał się zmiany w studium

NĘDZA. Prawie 120 wniosków mieszkańców wpłynęło podczas prac nad zmianami w studium zagospodarowania gminy Nędza. Niemal wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie. Te, które zostały odrzucone były złożone po terminie i to był główny powód ich oddalenia. Jak wyjaśnili urzędnicy, ich przyjęcie wiązałoby się z powtórzeniem czasochłonnych procedur i odroczeniem co najmniej o kilka miesięcy przyjęcia nowego studium.

Poniżej wybrane, odrzucone wnioski z krótką charakterystyką.

1. Józef Janik chciał aby usunąć w studium zapis mówiący o tym, że na jego działce w Zawadzie Książęcej ma w przyszłości powstać cmentarz. Cmentarz nie jest jednak przewidziany do usunięcia.

2. Bogusława Cieśla wnioskowała o zmianę przeznaczenia jej działki w Łęgu pod zabudowę zagrodową. Urbaniści stali jednak na stanowisku, że są to tereny o wysokich walorach przyrodniczych i do tego zbyt oddalone od innych zabudowań.

3. Maria i Ginter Strokowie z Nędzy prosili o odrolnienie swojego gruntu. Planiści wyjaśnili, że działka jest już wskazana pod zabudowę mieszkaniową i zmiana jest niepotrzebna.

4. Fryderyk Frydrych, Monika Kura, Mirosław Sieja oraz Karol i Irena Kalembowie z Szymocic wnioskowali o wykreślenie lokalizacji drogi wewnętrznej przy ich działkach, do których dojazd jest już zapewniony. Okazało się, że wskazany teren jest przeznaczony pod rozwój zabudowy i planowana droga ma zapewnić nowym mieszkańcom dojazd.

5. Ingeborga Strzeduła również chciała się pozbyć ze swojej działki w Nędzy zaplanowanej drogi. W tym przypadku działki, do których ma prowadzić uliczka są już podzielone i nie ma do nich dostępu z innej strony niż właśnie od wyznaczonej wcześniej drogi.

6. Henryk Postawka z Górek Śląskich wnioskował o ustalenie drogi lokalnej na działce, która pełni obecnie taką rolę, ale ma nie mieć takiego statusu. Przez to na tym terenie nie odbywają się żadne remonty. Zdaniem urbanistów działka jest wyznaczona jako droga i może zostać utwardzona.

7. Henryk Kaszta z Rud chciał aby na jego działce opodal żwirowni umożliwić prowadzenie działalności handlowo-usługowej. Argumentem przeciw było m.in. to, że są to tereny, wokół których wciąż odbywa się wydobycie kruszyw i w tych rejonach zmiany są wstrzymane.

(woj)