Numer: 5 (1081) Data wydania: 29.01.13

Siatkarze RLPS poznali swoich rywali

SIATKÓWKA – Raciborscy amatorzy zakończyli rundę zasadniczą.

Ostatnia niedziela stycznia okazała się szczęśliwa dla drużyny JP Telebim, która pokonując Omertę zapewniła sobie awans do szóstki. W pierwszą niedzielę lutego rozpocznie się runda rewanżowa.

Dziesiąta kolejka spotkań nie przyniosła większych niespodzianek. Lider tabeli – Enter El-bis Instal gładko i bez większych problemów pokonał ostatnią drużynę tabeli – Odrę Racibórz 3:0.

W tym samym czasie w drugiej sali sm-foto.pl AiR-Team grał z Nowinami. Mecz stał na wysokim poziomie, a wynik 3:1 wcale nie oznacza, że AiR-Team nie miał problemów z pokonaniem Nowin. Pierwszy set wygrany na przewagi przez AiR–Team 27:25, drugi 25:22, w trzeciej partii Nowinom udało się wygrać w końcówce 25:23, jednak był to ostatni set zapisany na konto Nowin. Czwarty set padł łupem AiR-Teamu, który dopisali do swojego konta trzy punkty.

O 11.00 rozpoczął się mecz pomiędzy młodym zespołem VT Racibórz, a doświadczoną ekipą Złotnika. Siatkarze VT musieli uznać wyższość rywali i zeszli z boiska pokonani po trzech setach.

Ciekawy był mecz pomiędzy drużyną CXT, a Lunatykami. Po pierwszym secie wygranym przez Lunatyków (wysoko, bo 25:15) nie zwiastował wielkich emocji. Drugą partię, także spokojnie wygrywali Lunatycy (8:3) jednak po kilku akcjach i dobrych zagrywkach Marka Kurczyka, CXT Rozruch Ofistar wyszedł na prowadzenie 11:10. Gra obu drużyn falowała i prowadzenie zmieniało się co kilka punktów. Końcówka była zacięta jednak ponownie Lunatycy okazali się lepsi. Trzecia odsłona meczu to popis Macieja Wrońskiego, który wypunktował rywali swoją zagrywką. Z wyniku 13:7 dla Lunatyków zrobiło się 14:13 dla CXT. Pięciopunktowa seria CXT dała im zwycięstwo 25:19. Największe serie punktowe padły w czwartym secie. Lunatycy prowadząc 2:1 w setach, zmobilizowali się na czwartego seta i szybko odskoczyli rywalom na 7 puntów. Po czasie dla CXT zaczęli odrabiać straty – więcej szczęścia mieli zawodnicy CXT, którym wpadała każda piłka. Lunatycy prowadząc 24:21 nie potrafili postawić kropki nad „i”, co wykorzystali siatkarze Ofistaru. Dwa ostatnie punkty zapisał na koncie CXT, Sebastian Gabzdyl. Podburzeni porażką Lunatycy w końcówce rozprawili się z CXT w tie-breaku, wygrywając 15:10 i cały mecz 3:2.

Ostatni mecz w ten dzień rozegrała Omerta z siatkarzami JP Telebim. Wynik miał zadecydować o ostatecznym wyglądzie tabeli. Wygrana zawodników JP Telebim za trzy oczka pozwoliła im wskoczyć na szóste miejsce w tabeli premiowanym grą o Mistrzostwo.

O tytuł mistrza zagrają drużyny – Enter El-bis Instal, sm-foto.pl AiR Team, MUKS Jedyna Baborów, Lunatycy, JP 13 Telebim, Nowiny.pl, a o miejsca 7–11 – Omerta, CXT Rozruch Ofistar, Złotnik Chrzanowski, VT Racibórz i Odra.