Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 21 (1045) Data wydania: 22.05.12

Wiara potrzebuje symboli

Po prawej stronie ronda przed Oborą i hipermarketem Auchan stanął jakiś czas temu duży baner przedstawiający znany wizerunek Jezu ufam Tobie – pochodzący od św. siostry Faustyny Kowalskiej. Czy jest to odpowiednie miejsce dla tego obrazu, czy może wzbudzać pozytywne emocje i jaka idea przyświeca stawianiu tego typu banerów religijnych  – o tym wszystkim mówi ks. Grzegorz Sonnek.

– Kto jest inicjatorem tego typu billboardu?

– Ks. GS: Nie mam pojęcia, jaka firma zajmuje się umieszczaniem tego typu billboardów. Ale jestem pod wrażeniem, jestem zaskoczony pozytywnie, że ktoś zapłacił i umieścił ten obraz w tak uczęszczanym miejscu. Nie słyszałem, żeby ktoś się negatywnie wypowiadał na ten temat, a pani?

– Ja również, ale zastanawiam się czy jest to odpowiednie miejsce dla świętego obrazu?

– W tamtej części Raciborza, którą nazywam miasteczkiem handlowym, zauważyć można wiele tego typu stojących reklam, banerów, billboardów. Myślę, że jest to bardzo dobre miejsce dla Jezusa, bo On jest wszędzie. Jest także dla wszystkich. Wszędzie jest człowiek, a w każdym człowieku jest Jezus. Kiedy jechałem to naprawdę zwolniłem z wrażenia, bo widać też, że nie jest to ten sam obraz z naszych kościołów. Jest inny, mniej wyraźny, bardziej realistyczny. Napis jest dwukolorowy. Z pewnością jest to element ewangelizacji.

– Co mogą odczuwać kierowcy, którzy tamtędy jeżdżą? Już ktoś zdążył coś tam nakleić swojego, zasłaniając twarz Chrystusa…

– Nie widziałem… Wjeżdżając czy wyjeżdżając do miasteczka handlowego ludzie sobie przypominają, że Jezus jest. Ludzie w tym mieście są wierzący, obraz znalazł się tam w okolicach Wielkanocy, więc jest dla nas przekazem, że mam Boże miłosierdzie jeżeli zaufam Jezusowi. Te trzy słowa są dla nas chrześcijan głęboką modlitwą. Na pewno daje to do myślenia, a ja byłem mile zaskoczony.

(m)