Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Romanse w gminie

10.05.2011 00:00 red

Gminna Biblioteka Publiczna w Kornowacu z siedzibą w Kobyli przedstawiła informacje na temat poczytności książek w gminie w 2010 r. 

Kornowac. Według tych danych, najwięcej wypożyczanych książek to literatura piękna dla kobiet. Po te książki sięgają najczęściej kobiety po 30-tym roku życia. Drugą kategorią najczęściej wypożyczanych książek są lektury szkolne, a następnie literatura popularnonaukowa, po którą sięgają miejscowi studenci. Ogólna liczba czytelników w gminie, to 430 osób, pośród których 177 czytelników to dzieci poniżej 15 roku życia. W bibliotece nie ma czytelników w wieku do trzech lat. Jednostka organizuje szereg akcji promujących czytanie, m.in. spotkania z autorami, konkursy czy dni otwarte biblioteki.

Budżet biblioteki wyniósł w zeszłym roku 52 tys. zł. Jak pisze w raporcie Mirosława Konieczny dyrektor biblioteki, pieniądze te są wydatkowane głównie na: opłaty internetowe i pocztowe, konserwacje, środki czystości, zakup materiałów bibliotecznych, delegacje, zakup mebli i sprzętów oraz organizację imprez i spotkań. Koszty opału, energii, wody i usług telekomunikacyjnych ponosi Gminny Ośrodek Kultury w Kornowacu, w którym mieści się biblioteka.

Biblioteka prenumeruje siedem tytułów czasopism, w tym: Poradnik Bibliotekarza, Biblioteka w szkole, Cogito, Dziewczyna, Popcorn, Nowiny Raciborskie.

Oprac. (woj)

  • Numer: 19 (990)
  • Data wydania: 10.05.11