Sobota, 19 września 2020

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Udany debiut Ewy

25.01.2011 00:00 OQL
Piłkarki RTP Unii Racibórz w nieco odmienionym składzie niż w rundzie jesiennej rozegrały pierwszy mecz sparingowy.
Unitki pokonały Pogoń Women Szczecin 4:0, a dwie bramki dla RTP Unii zdobyła debiutująca Ewa Żyła. Piłkarka wraz z Alicją Pawlak przeszła do Unii z AZS Wrocław. Obie są reprezentantkami Polski. Poza nimi w kadrze Unii nową twarzą jest Słowaczka Katarina Istokova. Zawodniczki z Raciborza od soboty przebywają na obozie w Niechorzu. W meczu z Pogonią trener Remigiusz Trawiński nie mógł skorzystać z przeziębionych: Patrycji Pożerskiej, Doroty Wilk i Anny Żelazko. W kadrze brakowało również Darii Antończyk i Patrycji Wiśniewskiej, które w poniedziałek dołączyły do kadry. Mecz z trzecią siłą Ekstraligi kobiet zakończył się zwycięstwem 4:0, a bramki dla RTP strzelały: Marta Stobba i Ewa Żyła (po dwie). Pierwszy mecz sparingowy był również dobrą okazją dla nowego trenera reprezentacji narodowej Romana Jaszczaka do przyjrzenia się potencjalnym kadrowiczkom. Kolejny sparing odbędzie się w środę, a rywalkami będą piłkarki pierwszoligowej Olimpii Szczecin.
 
– Nowe zawodniczki bardzo dobrze się wkomponowały w zespół. Szczególnie dobrze zaprezentowała się Ewa Żyła, która zdobyła dwie bramki. Aktualnie pracujemy nad poprawą gry, a szczególnie nad odległościami pomiędzy formacjami – powiedział przebywający na zgrupowaniu w Niechorzu trener Remigiusz Trawiński. Mecz z Pogonią był pierwszym z meczów testowych. Następny RTP Unia zagra z Olimpią Szczecin, a w drodze powrotnej do Raciborza piłkarki zatrzymają się w niemieckim Seelow, gdzie rozegrają mecz z Turbiną II Poczdam. Remigiusz Trawiński życzyłby sobie, aby dziewczyny w następnych meczach zagrały o tempo szybciej niż w spotkaniu z Pogonią. Na początku lutego do Raciborza na testy przyjechać ma Nigeryjka Hannah Akudo Amos, jeśli przeszłaby je pomyślnie to kadra Unii liczyłaby dziewiętnaście zawodniczek. Więcej transferów możemy się spodziewać w lipcu, o ile będziemy jeszcze funkcjonować – zakończył Trawiński.
 
Skład w meczu z Pogonią: Marlena Janeczek – Agnieszka Pencherkiewicz, Marta Mika, Alicja Pawlak – Marta Stobba, Ewa Żyła, Hanna Konsek, Aleksandra Sosnowska (46. Marlena Hajduk), Katarina Istokova (46. Katarzyna Krupa) – Agnieszka Winczo, Ivana Bojdova.
 
(kozz)
  • Numer: 4 (975)
  • Data wydania: 25.01.11