Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 41 (960) Data wydania: 12.10.10

Kłócić się nie mamy o co

Przez 60 lat trwania małżeństwa Maria i Józef  Porombkowie z Nędzy ani razu się nie pokłócili.
– Pierwszy raz ją widziałem i już się zakochałem. Zapodobała mi się i już przy niej zostałem – tak pan Józef wspomina jak poznał swoją przyszłą żonę na zabawie tanecznej w Babicach w 1948 r. On pochodzi z Babic, pani Maria z Nędzy. Po dwóch latach znajomości pobrali się i zamieszkali w Nędzy. Ona miała wtedy 23 lata, on – 29. – Mąż pracował jako górnik na kopalni, na dole, a ja w domu. Potem dzieci się narodziły i tak leciały lato za latem, aż się zestarzeliśmy – zamyśla się pani Maria.
 
Małżonkowie doczekali się dwóch synów, z jednym mieszkają pod wspólnym dachem. – Dobrze nam się z nimi mieszka, zgodnie żyjemy – podkreślają. Mają też troje wnucząt i jednego prawnuka. Czy jest recepta na tak długi, szczęśliwy związek? – Cały czas żyjemy w zgodzie. Jeszcze się nawet nie pokłóciliśmy, a już 60 lat jesteśmy razem. Nas tylko Pan Bóg może rozdzielić – mówi pani Maria. – Ja bym się musiał dopiero nauczyć kłócić z żoną. Ona była moją pierwszą dziewczyną i już ze mną została – podkreśla pan Józef. Oboje zapewniają, że nigdy nie żałowali, że są razem, a gdyby mogli, przeżyliby wszystkie te wspólne lata jeszcze raz.
 
To nie pierwszy tak piękny jubileusz w tej rodzinie. – Ród Porombków jest długowieczny. Moja mama dożyła 100 lat 3 miesięcy i trzech dni, brat żył 92 lata. Wszyscy w naszej rodzinie żyją ponad 80 lat – przyznaje pan Józef. Jubilatom życzymy więc jeszcze wielu szczęśliwych wspólnych lat.
 
(e.Ż)