Numer: 12 (932) Data wydania: 23.03.10

Derby Raciborza dla Markowic

Na inaugurację rundy wiosennej w meczu na szczycie LKS 07 Markowice wygrał z LKS Studzienna 1:0 (1:0).
20 marca po wyrównanym i szybkim spotkaniu drużyna LKS 07 Markowice wygrała z LKS Studzienna 1:0 (1:0), zdobywając jedyną bramkę z rzutu karnego, po faulu na Marcinie Bednarzu, który w 40 minucie wykorzystał sam poszkodowany.

Mecz był z tych, w którym kto strzela pierwszy bramkę, ten wygrywa spotkanie. Każda z drużyn tworzyła sobie sytuacje podbramkowe, ale napastnicy zawodzili skutecznością. Drużyna z Markowic pod wodzą Marcina Bednarza rozpoczęła mecz od strzału z 40 metrów w okienko bramki Arnolda Matuszka, ale bramkarz Studziennej nie dał się zaskoczyć. W 39 minucie meczu gospodarze zagrali z „klepki” piłką, która w ostatnim podaniu trafiła do grającego trenera Marcina Bednarza, ten wszedł w pole karne i został faulowany przez obrońcę. Sam poszkodowany w 40 minucie zdobył bramkę sprytnym strzałem z rzutu karnego i ustalił wynik pierwszej połowy na 1:0. W drugiej części spotkania drużyny grały szybkimi kontrami, stwarzając sobie sytuacje, ale bramkarze nie dali się zaskoczyć. W 48 i 74 minucie po strzałach gospodarzy z 17 metrów zmierzających w światło bramki, Arnold Matuszek, bramkarz gości, skutecznie je wybronił. Na 5 minut przed końcem meczu napastnik Markowic nie trafił do bramki z 4 metrów i spotkanie ostatecznie skończyło się zwycięstwem LKS 07 Markowice 1:0.

LKS 07 Markowice – LKS Studzienna 1:0 (1:0) Bramka: 40 min Marcin Bednarz (karny)

Skład LKS 07 Markowice: Ryszard Jasny, Marcin Bednarz, Tomasz Kalusek, Remigiusz Fojcik, Piotr Henek, Tomasz Świerczek, Mateusz Fojcik, Marcin Wojnarowski (Piotr Skaliński 77 min) Seweryn Strachota (Adam Jasita 90 min), Jarosław Lewera (Paweł Henek 67 min), Mikołaj Tapper (Andrzej Strachota 82 min).
Rezerwowi: Krzysztof Musioł, Ariel Franica.

Skład LKS Studzienna: Arnold Matuszek, Piotr Tumulka, Łukasz Widenka, Mateusz Cyranek, Rafał Psota (Rafał Szymiczek 62 min), Marcin Psota, Łukasz Lisowski (Damian Siwoń 68 min), Adrian Szymiczek, Krzysztof Masny, Michał Jendrzejczyk (Bąbka Wojciech 75 min), Dawid Marcinek.
Rezerwowi: Rafał Tarnowski, Konrad Chodnik, Maciej Dubiel, Sekuła Marcin.

Żółta kartka: 25 min Rafał Psota (LKS Studzienna)

– Sprawa wyniku do końca meczu była otwarta. Muszę pochwalić zespół za zaangażowanie w grze i realizację założeń taktycznych. W przygotowaniach do sezonu pracowaliśmy nad ty by lepiej i skuteczniej grać w obronie, bo w rundzie jesiennej straciliśmy za dużo bramek – stwierdził Marcin Bednarz, trener LKS 07 Markowice.

– Mecz był wyrównany i rozgrywany na wysokim poziomie. Drużyna z Markowic zaskoczyła nas pressingiem. Cieszę się, że moi zawodnicy wytrzymali mecz kondycyjnie i grali do ostatniego gwizdka. Poziom w naszym podokręgu jest coraz wyższy i dobrze by piłka nożna podążała w tym kierunku – powiedział Janusz Fojcik, trener LKS Studzienna.