Numer: 5 (929) Data wydania: 02.02.10

Siatkarki na piątkę

GS UKS Krzanowice po pierwszym roku rywalizacji w II lidze zajął ostatecznie wysokie 5 miejsce.
30 stycznia GS UKS Krzanowice przegrało ostatnie drugoligowe spotkanie w tym sezonie. W Pietrowicach Wielkich siatkarki podejmowały lidera II ligi MMKS Gaudia Trzebnica. Przed tym meczem Krzanowice zapewniły sobie pozostanie w II lidze bez konieczności gry w barażach. Na zakończenie sezonu krzanowiczanki rozegrały dobry mecz z liderem II ligi.

Od początku spotkania trwała zacięta walka, punkt za punkt. Gospodynie nie wystraszyły się lidera, który do tej pory nie przegrał meczu w lidze. Trwała wyrównana walka, ale w końcówce przeciwniczki odskoczyły na kilka punktów i utrzymały prowadzenie do końca, zwyciężając 25:21.

W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu 11:9, po chwili zastoju przeciwniczki prowadziły już 19:13. Ostatecznie wygrały seta 25:16 i w całym meczu prowadziły 2:0.

Trzeci set był podobny do pierwszego, z tą różnicą, że siatkarki z Krzanowic na początku przegrywały już 4:8, by wyjść na prowadzenie 13:10. Po chwili przestoju zrobiło się 13:13, krzanowiczanki zyskały znowu 3 punkty przewagi, by je zaraz stracić. Zrobiło się 16:16, wyrównana walka trwała do stanu 20:20. Doświadczenie lidera wzięło jednak górę i siatkarki z Krzanowic poległy 25:22. Mimo ambitnej walki i naprawdę dobrej gry, krzanowiczanki nie potrafiły urwać liderkom chociażby jednego seta.

– W ostatnim meczu w sezonie dziewczyny zagrały fajną, radosną siatkówkę. Za poziom gry, ambicję i wolę walki dziewczęta nie muszą się wstydzić. Pokazały, że do czołówki II ligi nie dzieli je aż tak duża różnica oraz że można grać na takim poziomie bez ściągania zawodniczek z zewnątrz.  Jeśli cały zespół zostanie na przyszły sezon to na pewno będą grały jeszcze lepiej. Przed sezonem nawet nie marzyliśmy o tym, że jako beniaminek zajmiemy 5 miejsce – podsumował Tomasz Kuziak, trener GS UKS Krzanowice.

– Bardzo dobrze nam się grało w ostatnim meczu w tym sezonie, miałyśmy dużo sił i chęci. Obawiałam się tego meczu, myślałam , że nas całkowicie wypunktują. Do tego meczu wyszłyśmy na parkiet całkowicie wyluzowane i grało nam się bardzo dobrze. W dwóch setach powalczyłyśmy jak równy z równym z liderem, ale nie udało się urwać seta – powiedziała Klaudia Nagler, kapitan GS UKS Krzanowice
GS UKS Krzanowice – MMKS Gaudia Trzebnica 0:3 (21:25, 16:25, 22:25)

Skład GS UKS Krzanowice: Magdalena Sławik, Karolina Daniszewska (6 pkt.), Weronika Sławik (3), Barbara Otlik (10), Klaudia Nagler (17), Agnieszka Breitschedel (2), Justyna Hońca - libero oraz Magdalena Bahryj (3), Julia Siedlok, Małgorzata Polnik.