Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Koniec związali z końcem

10.11.2009 00:00
W październiku o ponad 140 osób wzrosła liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu.
Pod koniec września były to 2232 osoby, pod koniec października już 2375. Z tej liczby 1366 osób to kobiety, z czego tylko 411 ma prawo do zasiłku. Tymczasem ofert pracy w październiku było zaledwie 102. – Rejestrują się głównie ludzie zatrudnieni do prac sezonowych, którym skończyły się umowy zawierane na czas określony. Mamy sygnały, że niektóre zakłady wypowiadały stosunek pracy w październiku, tak by zatrudnienie ustało z końcem roku – mówi Edmund Stefaniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu.
 
– Ograniczenie liczby ofert pracy pod koniec roku to stałe zjawisko. Wiąże się to z zakończeniem prac sezonowych na powietrzu, które nie mogą być wykonywane ze względu na pogodę. Zwolnień grupowych nie było, co wskazuje na to, że kryzys nie jest jakoś specjalnie odczuwalny – dodaje Krystyna Krupa, zastępca dyrektora PUP.
 
Najbardziej poszukiwanymi zawodami w październiku były: sprzedawca, florysta, przedstawiciel handlowy, stolarz, pomocnik stolarza, krawiec, robotnik budowlany, kierowca C+E, ślusarz, dekarz, samodzielny księgowy.
 
(e,m)
  • Numer: 45 (917)
  • Data wydania: 10.11.09