Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (867) Data wydania: 25.11.08

Superbabcia supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w jednej z renomowanych restauracji w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Głosować można przez tydzień. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.

Grupa Gumisi z Przedszkola nr 11 w Raciborzu

  • Jessica Sobeczko
    Bawię się z babcią Teresą w gry. Gotuje mi ona dobre obiadki, pierogi moje ulubione. Czasami śpię z babcią, jak się boję. Oglądamy też razem bajki. Babcia ma fioletowe włosy i ubiera się różnie. Kocham ją, bo się mną opiekuje.
  • Mateusz Grochowski
    Często babcia nas zaprasza do siebie. Ostatnio, jak byłem u niej na urodzinach, to był pyszny kurczak. Robi dobre obiady, moje ulubione danie to kluski. Babcia Ala wygląda ładnie i ma włosy takie jakieś czerwone, nie pamiętam dokładnie. Kocham babcię, bo mi wszystko pozwala robić.
  • Kuba Machnik
    Z babcią Danką gram w gry komputerowe, bawimy się i oglądamy telewizję. Na kanale 16. leci nasz ulubiony program. Pomagam babci w myciu naczyń po obiedzie. Ostatnio dostałem od niej deskorolkę. Babcia robi pyszne kotlety i ziemniaczki. Kocham babcię, bo daje mi dużo prezentów i też za zabawę.

Grupa Włóczykijów z Przedszkola nr 11 w Raciborzu

  • Paulina Otlik
    Dwie moje babcie mieszkają w Raciborzu, a trzecia na Ukrainie i właśnie teraz do nas przyjechała. Najczęściej bawię się z babcią Danką i moimi siostrami bliźniaczkami. Wychodzimy na spacery i na moje podwórko, gdzie czasem bawimy się w piaskownicy. Babci Marii pomagam robić obiad na niedzielę, babci Wandzi – robić desery, a babci Dance opiekować się siostrami.
  • Natalka Kowalczyk
    Mam dwie babcie, jedna ma na imię Bożena, a druga – Wiesia. Z babcią Bożeną mogę się widzieć zawsze, bo mieszka ze mną w domu, na dole. Chodzę z babciami na spacery i czytają mi bajki. Babcia Wiesia ma długie włosy, trochę ciemne, a babcia Bożena – krótkie i brązowe. Ubierają się modnie. U babci Wiesi najbardziej smakuje mi rosół, a u babci Bożeny ciasto z galaretką.
  • Wiktoria Pilińska
    Cztery babcie mam! Babcia Krysia ma długie włosy i lubi się stroić, malować i chodzić ze mną na spacery. Lubi kupować mi zabawki. Bawimy się razem w bank lub w dom. Babcia piecze dobre ciasta, moje ulubione – z jabłkami. Pomagam jej np. w sprzątaniu. Fajnie mieć babcię, bo może popilnować i nie krzyczy.

Przedszkole nr 14 w Raciborzu

  • Magda Urban
    Obie moje babcie mieszkają w Raciborzu. Jednej pomagam nakrywać do stołu na obiad, a z drugą sobie często rysuję. Często wieszam z nimi pranie, pomagam piec ciasto – sernik mój ulubiony. Wychodzimy też na spacery. Babcia Ala ma krótkie, brązowe włosy i jest trochę niska, a babcia Halinka ma takie szare włosy i jest raczej wysoka. Kocham babcie, bo na Dzień Dziecka dają mi dużo prezentów.
  • Rafał Rybiński
    Pomagam babci we wszystkim, np. myję z nią naczynia. Babcia Krysia robi pyszny jabłecznik i rosół też. Nie widujemy się często, bo babcia mieszka daleko. A gdy już jest, to oglądamy razem telewizję, różne rzeczy. Ma krótkie, czarne włosy i ubiera się w coś podobnego do skóry. Fajnie mieć babcię, bo robi różne dobre rzeczy.
  • Paweł Siwek
    Lubię babcię, bo mi kupuje kinderniespodzianki. Mam trzy babcie: Anię, Jolę i Agnieszkę, która mieszka daleko. Czasami oglądamy sobie jakieś ciekawe rzeczy w telewizji, ostatnio najczęściej kanał Polsat. Chodzimy na spacery do parku i tam zjeżdżamy na zjeżdżalni. Babcia Jola robi pyszne babeczki. Czasami pomagam jej robić kotlety. Babcia Jola ma brązowe oczy, a Ania ma włosy czarne i krótkie.

Przedszkole w Kobyli

  • Krzyś Szymiczek
    Babcia Lidia jest wysoka i ma takie jasne włosy. Pracuje w domu, zaprawia truskawki, chodzi na gora lonty do spalenia sprzątać, np. kajś jedzie, chodzimy na spacer, niekiedy bawimy się autem na baterie. Kocham ją bardzo, bo daje mi pieniążki.
  • Dominika Kapuścik
    Jak moja babcia Gizela bigluje, to ja koło niej układam puzzle albo maluję. Pomagam jej, jak ma urodziny albo ich nie ma, niosę ciastka na stół. Babcia pracowała kiedyś w sklepie. Niekiedy moja mama przychodzi do niej i pomaga jej zmywać kurze z mebli, a ona trzyma Michałka.
  • Nicole Stanienda
    Babcia Krysia jest dobra. Sztrykuje mi sweterki i czapeczki, a ja pomagam jej zrywać kwiaty na bukiet i rysuję jej fajne obrazki. Pomagam jej też ścierać talerze i przynosić buraki z piwnicy. Chodzimy razem na spacerki, na grzyby do lasu albo zrywamy maliny, śliwki i cześnie u niej. Jak ją coś boli, to przynoszę jej lekarstwo.

Przedszkole w Łańcach

  • Kubuś Głogiewicz
    Babcia jest fajna, gotuje obiadki i robi mi picie. Niekiedy mogę u niej spać. Nazywa się Daniela. Niekiedy tu pracuje koło przedszkola, a niekiedy w Kobyli. Uczy tańca. Mnie nie, bo nie jestem dziewczyną. Lubi oglądać „M jak miłość”. Niekiedy, jak ma trochę czasu, bawimy się albo jeździmy na wycieczki rowerowe.
  • Adaś Dec
    Babcia gotuje mi czasem taką zupę z ryżem. Sprząta, czasami robi śniadanie i odkurza na klatce schodowej. Bawimy się w chowanego i takimi żołnierzykami. Pomagam jej w sprzątaniu i grabię z nią liście, a ona mówi, że jestem fajny. Nazywa się Maria. Kocham ją, bo mi we wszystkim pomaga.
  • Paulinka Zygmund
    Babcia Irena ma włosy takie szare, a oczy niebieskie. Pracuje tu, w przedszkolu, robi herbatkę, roznosi talerze. Fajnie jest mieć babcię w przedszkolu, bo ją kocham. Kupuje mi różne rzeczy, np. taką małą barbinkę. Niekiedy gramy w gry i układamy puzzle. Pomagam jej nosić na stół i zaganiać kurki do chlewu.

Przedszkole w Pogrzebieniu

  • Patryk Orc
    Mam trzy babcie: Reginę, Luci i Anielę. Babcia Regina jest najbliżej mnie. Chodzi do kościoła, lubi się modlić. Gotuje mi obiadki, pomagam jej robić kluski. Ma dużo lat. Babcia Luci też ma dużo lat. Chodzi do babci Reginy na obiad. Chodzi w chustce na głowie i z kryką. Kocham moje babcie.
  • Łukasz Koczy
    Babcia nazywa się Marysia. Gotuje mi dobre placki i kluski. Chodzi ze mną na spacerki, nie za daleko. Najbardziej lubię chodzić z nią na grzybki, bo powiedziała mi, które są prawdziwe, a które trujące. Ma czarne włosy. Jeździ rowerem do sklepu. Kupuje mi lizaczki i cukierki.
  • Patrycja Błahut
    Moja babcia nazywa się Irka Cuber. Ma dużo lat i mieszka w Pogrzebieniu. Chodzi do pracy, wykopuje tam skarb. Ma czarne włosy. Jak przyjdzie z pracy, to jest zmęczona i odpoczywa. Gotuje mi kluski i bawi się ze mną w chowanego. Jak jest noc, to jedziemy do mamy. Kocham ją, bo kupuje mi cukierki.

Przedszkole w Rzuchowie

  • Weronika Porwoł
    Babcia Franciszka ma czarne włosy i niebieskie oczy. Lubi z nami jeździć do sklepu na lody i na spacery. Czasami robi obiady w domu a czasami, jak są goście, to robi im kawę i daje coś słodkiego. Bawi się ze mną zabawkami i czyta mi książeczki. Kocham ją za to, że jak dostaje rentę, to daje mi pieniążki.
  • Kamil Jęczmionka
    Moja babcia Hanka lubi ze mną grać w karty i chowanego, czyta mi książki i gramy w gry planszowe. Warzy też obiad. Ma 56 lat, brązowe włosy i czarne oczy. Jak gdzieś wychodzi, to idzie do łazienki się umyć. Czasem daje mi swego chomika. Babcia lubi mi cykać zdjęcia na aparacie.
  • Wiktoria Nowak
    Moja babcia nazywa się Ela. Uwielbia się ze mną bawić. Ma włosy koloru brązowego, a oczy niebieskiego. Ma 8 lat. Pracuje w malutkim sklepiku. Sprzedaje tam kiełbaski, danonki, lizaki i gazety. W domu gotuje obiad. Pomagam jej sprzątać, a ona mówi, że jestem dobrą uczennicą. Kocham ją, bo daje mi pieniążki.