Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (867) Data wydania: 25.11.08

Odpowiedziałem i wygrałem!

W konkursie Narodowe Święto  Niepodległości – 11 Listopada, organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną oraz Urząd Miasta Racibórz wzięło udział 78 uczestników.

Odpowiadali oni przez pięć dni na 20 pytań zamieszczonych na portalach internetowych: biblrac.pl, naszraciborz.pl, nowiny.pl, raciborz.com.pl oraz prezentowanych w Radiu Vanessa. Bezbłędnych odpowiedzi udzieliło 31 osób. W wyniku losowania wyłoniono zwycięzców: I miejsce zajął Artur Krzykała, II – Justyna Krajczy, III – Michał Kamiński. Wyróżnienia zdobyli: Ewa Otremba, Joanna Laska, Roman Czapliński, Adam Ploszka, Michał Kuliga, Marta Jończyk, Klaudia Morcinek, Marcin Handziuk, Katarzyna Luks Kowalska i Anna Janeczek. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody (I m. – kino domowe, II – odtwarzacz MP4, III – robot kuchenny) i wyróżnienia (książki) z rąk prezydenta miasta Racibórz w trakcie miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się 11 listopada w Domu Kultury Strzecha.

Artur Krzykała mieszka w Tworkowie. Pełni funkcję radnego w swojej miejscowości. Porusza się na wózku inwalidzkim. – Tak naprawdę do udziału w konkursie namówił mnie kolega. Nie umiał odpowiedzieć na jedno z pierwszych pytań, więc zwrócił się do mnie po pomoc. Zajrzałem do paru książek, wysłałem też, zachęcony, odpowiedzi na kolejne pytania. Historią nigdy się nie pasjonowałem, ale pytania nie były trudne. Na gali nie mogłem być, więc po nagrodę wybiorę się do biblioteki w innym terminie. Z wygranej bardzo się cieszę. To było dla mnie duże zaskoczenie, nigdy wcześniej nie wygrałem tak dużej nagrody, do tej pory najwyżej książki – mówi uradowany zwycięzca.

(e)