Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 47 (866) Data wydania: 18.11.08

Superbabcia supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w jednej z renomowanych restauracji w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Głosować można przez tydzień. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.

Grupa Misiów z Przedszkola nr 12 w Raciborzu

  • Szymon Konopka
    Mam 5 babci! Lubię z nimi gotować, bawić się, chodzić na podwórko i jechać na działkę. Lubię chodzić z babcią na spacery. Robią dobrą pomidorówkę, kluski, buraki i ziemniaki, i barszcz. Babcia ma szare włosy, nosi fartuch do gotowania i ma grube nogi. Kocham babcię, bo mogę z nią chodzić do kuzyna.
  • Karol Węgrzynowski
    Jedna babcia ma czarne włosy, a druga rude ma. Z babcią Anią lubię się bawić i z nią gotować, a najbardziej lubię jej pomagać w zbieraniu orzechów i grabieniu liści. Z babcią Kazią lubię robić naleśniki, kluski i pierogi. Wychodzić z nimi na spacer lubię najbardziej. Fajnie mieć babcię, bo wychodzi się z nią na spacery i dla nas coś gotuje.
  • Julia Wojnarowska
    Moja babcia dobrze gotuje. Niekiedy wychodzimy z nią i dziadkiem na dwór. Z drugą babcią lubię karmić kury i kurczaki, i koguty. Babcia ma 3 psy: duży, średni i mały. Z babcią Czesią lubię robić pierogi i pomagać jej w gotowaniu. Babcia Anka daje mi słodycze, a Czesia pozwala oglądać telewizję – i za to je kocham.

Przedszkole nr 15 w Raciborzu

  • Filip Metel
    Mam dwie babcie i jedną prababcię: Henię, Marysię i Tereskę. Bawię się z babciami w różne zabawy. Robią pyszne ciasta i ciasteczka, z bitą śmietaną – moje ulubione. Z babcią Henią widuję się prawie codziennie. Uczy mnie jeździć na rowerze i pisać. Fajnie się ubiera. Kocham moje babcie, bo one mnie kochają.
  • Maks Rogula
    Jedna moja babcia mieszka w Raciborzu, a druga nie. Babcia Krysia odprowadza mnie do przedszkola. Bawimy się razem, oglądamy telewizję, pieczemy babeczki, a czasami pierniki. Pomagam też babci w robieniu pierogów z mięsem. Ma czarne włosy krótkie, loki i ubiera się czasami w sukienkę i koszulę. Fajnie jest mieć babcię, bo troszczy się o nas.
  • Ala Lazar
    Gdy babcie Teresa i Celina przychodzą do mnie, to przytulam się do nich i się z nimi bawię. Czuję się z nimi jak w bajce. Troszczą się o mnie i mnie kochają. Pieczemy razem kluski, pierogi, ciasteczka i pączki. Bawimy się w granie w piłkę. Jedna babcia ma krótkie włosy, blond, a druga ciemne loki. Kocham babcie, bo przynoszą mi i bratowi Krzysiowi coś słodkiego.

Przedszkole nr 24 w Raciborzu

  • Laura Junka
    Babcia Jasia mieszka ze mną. Chodzimy razem czasem na spacer i na cmentarz, do dziadka. Pomagam babci robić ciasto moje ulubione, z galaretką. Ma krótkie, czarne włosy, trochę kręcone i najczęściej chodzi ubrana w spodniach. Kocham babcię, bo mnie dużo uczy, np. dodawania albo pisania.
  • Monika Sikora
    Halinka i Natalia – to moje babcie. Jedna mieszka ze mną, druga w Ogorzelniku. Kupuje mi babcia moje ulubione gazety. Czasem pomagam jej robić pierogi, które bardzo lubię, a czasami chodzimy do sklepów. Ma krótkie włosy, takie białe, jasne. Lubię ją za wszystko.
  • Gracjan Kaniuka
    Mam 4 babcie i wszystkie ze mną mieszkają. Idę z nimi do zabawkowego sklepu i kupują mi zabawki, bloki, kurtki, wody... Co jest moje ulubione, to mi ugotują. Pierwsza ma długie włosy, druga krótkie, jedna ma pełno loków. Fajnie jest mieć babcie, bo można się z nimi bawić, grać, rysować i pisać i ładne drzewka mi kupują.