Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 41 (860) Data wydania: 07.10.08

Superbabcia supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w jednej z renomowanych restauracji w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Głosować można przez tydzień. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.

Przedszkole nr 23 w Raciborzu

Wiktor Majer
Obie moje babcie mieszkają w Raciborzu, ale widujemy się tak czasami. Babcia Gizela robi dobre obiadki – kluski, sosik i mięsko, a babcia Renata robi pyszne zapiekanki. Kupują mi dużo prezentów, różne kolorowanki, czekoladki i zabawki. Babcia Renata ma pasemka i sukienkę z kwiatuszkami, a Gizela ma włosy jakby białe. Kocham moje babcie po prostu, z niczego.

Alicja Pytlik
Mam dwie babcie: Anię i Jasię. Bawię się z nimi w różne gry, np. w lodowca czy w „Baba Jaga patrzy”, wychodzimy na spacery i pomagam babci w pracach domowych: praniu, wieszaniu prania czy myciu szyb. Obie mają krótkie włosy, ale ta ze strony taty jest do mnie bardziej podobna. Moje babcie ubierają się elegancko, mają buty na szpilkach i różne szale.

Maja Mankiewicz
Wspaniałe pierogi robi mój dziadek, a babcia robi dobre kluski, ale dziadek jej trochę pomaga. Ma na imię Karolina i mieszka w Raciborzu. Czasem chodzę z nią i psem Rafciem na spacery. Babcia odprowadza mnie do przedszkola, bawię się z nią w namiot, jest super fajna i robi fajne jedzenie. Bardzo, bardzo ją lubię i kocham.

Przedszkole nr 26 – grupa Krasnale

Julia Rzytki
Moja babcia Marysia zabiera mnie czasami do pracy. Rano zabiera mnie nakarmić króliki, koty i psy. Jak mama ją poprosi, to zwalnia się z pracy i nas pilnuje. Kocham babcię za to, że zostawia dziadkowi ziemniaki z jogurtem, a mi daje naleśniki. Robi pyszne ciastka i zabiera mnie na spacery, przejażdżki rowerowe i basen, zbieramy też razem kasztany.

Emilka Dziewit
Chodzę z babcią na spacery, do sklepu i do koleżanek. Piecze mi ciasteczka, bo bardzo mnie kocha, a ja robię jej laurki. Ma bardzo dobre serce. Nosi kolczyki, bransoletki i medaliony. Gdy przychodzi do mnie na urodziny, kupuje mi prezenty, przynosi kwiaty, różyczki. Mogę u niej spać, kiedy tylko chcę.

Paweł Żelazko
Babcia Bożenka jest fajna, bo chroni przed dziadkiem ciasteczka, żeby dla mnie coś zostało. Idzie ze mną do kościółka, bawimy się razem w ciepło-zimno i w windę. Czasami gdzieś jadę z babcią i dziadkiem, np. na targ. Babcia robi dobrą pekińską, tartą marchewkę, kotleciki, pangę i ziemniaczki. Dostaję od niej fajne prezenty, ostatnio – z klocków Lego ponton strażaków.

Przedszkole nr 26 w Raciborzu – grupa Motylki

Alicja i Natalia Uherek
Jedna z naszych babć mieszka w Raciborzu i często ubiera się na jasno. Ma pieska, z którym często się bawimy, lubimy go. Czasem też układamy puzzle. Babcia robi dobrą zupkę i piecze nasze ulubione ciasta: sernik i babkę, no i zebrę. Włosy ma krótkie, czerwone takie jakby. Kochamy babcię, bo cały czas bawi się z nami i daje nam dużo ubranek.

Alicja Kliś
Babcia Zosia mieszka w Rybniku. Nie spotykamy się często, ale widujemy się. Bawię się z nią w psa albo konia. Robi dobrą zupkę, placki ziemniaczane, a na urodziny piecze mi tort. Kupuje mi prezenty, ostatnio dostałam dwa konie i dużego psa, bo bardzo lubię zwierzęta. Babcia fajna się już urodziła. Pomagam jej robić placki, nalewam oliwy.

Szymon Kostka
Z babciami Jolą i Hildą bawimy się w różne zabawy, np. w berka, autkami, domkiem czy w namiot. Dają mi prezenty. Babcia Hilda robi duże, smażone kluski. Odwiedzam u niej kotki. Ma czarne włosy i buzię taką pomarszczoną. A babcia Jola, jak gotuje, to taką specjalną sukienkę ubiera. Kocham moje babcie, bo są babciami.

Za tydzień:
Przedszkokla nr 2 z Kuźni Raciborskiej i Budzisk