Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 36 (803) Data wydania: 04.09.07

Prezes na skrzydle

Waldemar „Waldo” Hnida poprosił o trenowanie drużyny z Krzanowic swojego kolegę z boiska.

Krzanowicom marzy się bezpieczne miejsce w środku tabeli. Spadkowicz z okręgówki postawił na młodzież.

Do niedawna IV-ligowy zespół prowadzi teraz 43-letni Zbigniew Szelewski. – Występowałem w Krzanowicach, a także w raciborskiej Unii, w której barwach zaliczyłem nawet epizod w III lidze – wspomina trener. Do prowadzenia nowego klubu prezes Waldemar Hnida namówił go podczas wakacyjnego turnieju oldbojów. – Z „Waldo” dobrze się znamy z boiska. To moim zdaniem jeden z najlepszych piłkarzy, z jakimi grałem – podkreśla Szelewski.

Celem Krzanowic jest utrzymanie w klasie A. – Musimy odbudować morale drużyny. Po pierwszym treningu chciałem zrezygnować, bo miałem dwóch piłkarzy. Na szczęście sytuacja się poprawiła – przyznaje trener Szelewski. – Utrzymanie się w klasie A uważam za realne. Zeszłą rundę oglądałem wiele tych drużyn i znam ich możliwości – mówi prezes Waldemar Hnida, także prawy pomocnik drużyny z Krzanowic (jej najstarszy, 38-letni piłkarz).

W sobotę Krzanowice zremisowały u siebie z Samborowicami 1:1 (0:0). – Gola strzelił Hnida, wykorzystując gapiostwo rywali przy ustawianiu muru przy rzucie wolnym – mówi trener. Remis uważa za sprawiedliwy dla obu stron. – Chociaż w ostatniej minucie mieliśmy jeszcze strzały w słupek i poprzeczkę – zauważa. Gospodarze kończyli w dziesiątkę, w 85 min. boisko opuścił po czerwonej kartce Krystian Połednik.

Klasa B:

Zabełków myślio awansie

Klub, który niedawno awansował do tej klasy, chciałby przyszłoroczny jubileusz 100-lecia świętować wraz z awansem do najwyższej z lig Podokręgu.

– Inwestujemy w nasz obiekt, ile się da. Remonty prowadzone są na bieżąco, poszerzamy płytę boiska – mówi prezes 26-letni Janusz Szafarczyk, który wciąż występuje na boisku. – Tam gdzie mnie ustawią – uśmiecha się działacz.

Podopieczni trenera II klasy Romana Kaczora pokonali u siebie Babice 5:3, prowadząc do przerwy 2:0. Gole zdobywali: Michał Wolnik, Piotr Rybarz, Sebastian Studniczek, Michał Mazur i Mateusz Besz. – Mieliśmy dużą przewagę. Rywal nie był słaby. Dopiero z nami poniósł pierwszą porażkę w tej rundzie – podkreśla prezes.

Liga okręgowa:

Chałupki w końcu z pełną kadrą

– Zmieniła się jakość. Teraz mam do dyspozycji  nie jedenastu a szesnastu piłkarzy. Zaczęła się rywalizacja o miejsce w składzie – cieszy się trener Janusz Sobala. Od początku sezonu zabiega o pozyskanie trzech piłkarzy z Mszany. Pertraktacje wydłużały się. W końcu klub zasilili: bramkarz Marcin Antończyk oraz Błażej Pawliczek (strzelił  w debiucie gola) i Arkadiusz Syrek. – Zwyciężyliśmy na Rymerze, mając w pierwszej połowie tyle okazji, że do szatni powinniśmy schodzić z trzybramkowym prowadzeniem. W drugiej połówce mecz się wyrównał. To była taka wymiana ciosów – stwierdził Sobala.

LKS Krzyżanowice pojechał do Czyżowic po 3 punkty, a wrócił z niczym. – Z przeciwników, z którymi spotykaliśmy się w tej rundzie, ten był najsłabszy, a jednak nie daliśmy mu rady – żałował trener Piotr Urbańczyk. Według niego, do sytuacji, z których padły gole dochodziło z pozycji spalonych. – Słabo jednak grali też nasi defensorzy. Po przerwie dokonałem zmian i w efekcie Dudacy strzelił ładnego gola – mówił szkoleniowiec. Krzyżanowice zdobyły jeszcze bramkę po rozegraniu rzutu wolengo pośredniego, ale gola nie uznano.

Trwa niefart klubu z Tworkowa. – W Ochojcu straciliśmy bramkę w feralnej 48 minucie, podobnie jak w ostatnim pojedynku u siebie – relacjonuje trener Piotr Szlezinger. Nie wie, dlaczego jego zawodnicy nie potrafią się skoncentrować tuż po przerwie. – Zasypiamy i rywal bezlitośnie to wykorzystuje – zauważa trener. – Z przebiegu gry nie zasłużyliśmy na porażkę – dodaje. Lepiej idzie juniorom z Tworkowa (trenerem jest też  Szlezinger). W obu meczach zwyciężyli – 7:0 z Owsiszczami i 1:0 ze Studzienną.

ma.w