Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 21 (736) Data wydania: 23.05.06

Orzeł i reszta

Rodzice, krewni, znajomi - głosujcie na swojego „Orła". W kilku kolejnych wydaniach zaprezentujemy najzdolniejszych gimnazjalistów Raciborszczyzny. Za to, że postawili na naukę, mogą wygrać cenną nagrodę dla siebie i nie tylko. Kurs językowy dla „Orła", wycieczka do „AquaBrax" w Szymocicach dla jego całej klasy - to atrakcje tego konkursu. Do finału, awansują po dwie osoby z każdej prezentacji w NR, z największą liczbą SMS-owych głosów.
Kinga Panek G w Rudniku
Jestem wszechstronna, lubię zarówno język polski jak i matematykę a także wf. Grywam na keyboardzie, a w wolnym czasie czytam książki np. Bułhakowa i Camusa. Piszę wiersze. W tym roku byłam laureatką międzynarodowego „Mar-Mat” oraz konkursu z języka polskiego. Przed rokiem wygrałam konkurs literacki „Śladami Eichendorffa”.
 
Karolina Arendarska G w Rudniku
Interesuję się poezją i tańcem. Wygrałam gminny konkurs recytatorski w języku niemieckim pt. „Mała ojczyzna w życiu twórczości Eichendorffa”. Dotarłam do powiatowego etapu olimpiady z języka polskiego. Należę do Samorządu Szkolnego, czynnie biorę udział w życiu szkolnym. Chcę się uczyć w I LO, w klasie dwujęzycznej.
 
Karolina Lach G w Rudniku
Interesuję się sportem, z reprezentacją szkoły wygraliśmy gminne zawody koszykówki i siatkówki. Moim ulubionym przedmiotem jest biologia. Uczę się w drugiej klasie i nie wiem jeszcze gdzie będę się uczyć po ukończeniu gimnazjum, ale wybiorę się chyba do któregoś z liceów. Mam młodszego brata i siostrę.
 
Anna Panek G w Rudniku
Mieszkam w Czerwięcicach. Lubię język polski i poezję. Zdobyłam II miejsce w wojewódzkim konkursie poezji Zbigniewa Herberta. Interesuję się również biologią - dwa razy brałam udział w powiatowych eliminacjach olimpiady biologicznej. Chcę kontynuować naukę w liceum, w klasie o profilu biol-chem. W wolnym czasie rysuję i czytam.
 
Łukasz Klimża G społeczne
Zająłem III miejsce w szkolnym konkursie ping-ponga i III miejsce w turnieju tenisa ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta. Kiedyś grałem regularnie w tenisa w klubie, obecnie interesuję się piłką nożną, lubię też gry komputerowe, zwłaszcza Fifę 2006. Mój ulubiony przedmiot to j. niemiecki. Po skończeniu gimnazjum chciałbym się uczyć w II LO.
 
Jakub Hordejuk G społeczne
Brałem udział w olimpiadzie z matematyki, polskiego, geografii i chemii a także w Mar-macie – konkursie matematycznym. Moje ulubione przedmioty to matematyka i informatyka. Po gimnazjum chciałbym pójść do I LO, najlepiej na profil mat.-fiz. Chodzę też czwarty rok do szkoły muzycznej, gram na trąbce. Mieszkam w Pawłowie, mam brata Wojtka i siostrę Kasię.
 
Paweł Szymczyk G społeczne
Uczestniczyłem w olimpiadach gimnazjalnych z matematyki, polskiego i geografii a także w maratonie matematycznym Mar-mat. Zająłem też III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym. Lubię informatykę i angielski. Chciałbym kontynuować naukę w II LO. Interesuję się motoryzacją, komputerami i militariami, chętnie gram w gry fabularne. Mam młodszą siostrę i brata.
 
Ania Szendzielorz ZS0 w Rudach
Jestem finalistką etapu wojewódzkiego konkursu biologicznego w Rybniku. Uczestniczyłam też w olimpiadzie z j. niemieckiego oraz konkursie wojewódzkim z polskiego. Lubię czytać, moją ulubioną książką jest „Stowarzyszenie umarłych poetów”. Słucham rocka, tańczę w zespole szkolnym „Grażynki”. Mieszkam w Rudach, mam dwóch młodszych braci.
 
Dominika Gajewska ZSO w Rudach
Lubię czytać, oglądać TV, jeździć na rowerze oraz pływać. Otrzymałam kilka nagród z dziedziny sportu. Brałam udział w olimpiadach z polskiego, matematyki, historii, chemii, biologii, geografii, z której przeszłam do kolejnego etapu. Kilka razy uczestniczyłam w ogólnopolskim dyktandzie języka polskiego. Zdobyłam też wyróżnienie w konkursie „Kangur matematyczny”.
 
Zuzanna Olbińska ZSO w Rudach
Brałam udział w olimpiadach z polskiego i historii na szczeblu powiatowym, zdobyłam też I miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim w Rybniku. Interesuję się różnymi dziedzinami nauki: literaturą, historią, psychologią i sztuką. W przyszłości chciałąbym zostać aktorką teatralną, lekarzem medycyny albo prokuratorem. Moje hobby to gra w siatkówkę i pływanie, lubię też słuchać muzyki.
 
Ewa Raczyńska ZSO w Rudach
Uczestniczyłam w olimpiadach z biologii, geografii i chemii. Zajęłam I miejsce w konkursie „Ty i ekologia”. Chętnie biorę udział w zajęciach pozalekcyjnych. Pasjonuję się fotografią, interesuję się też przedmiotami ścisłymi i architekturą. Po gimnazjum chciałabym się uczyć w liceum ogólnokształcącym o profilu mat.-fiz. albo mat.-inf.
 
Angelika Jaworowska G w Pietrowicach Wlk.
Mieszkam w Amandowie. Jestem uczennicą III kl. Interesuję się sztuką i biologią. Brałam udział w wielu konkursach plastycznych. Otrzymałam wyróżnienie w dwóch konkursach ogólnopolskich: „Zachowaj trzeźwy umysł” oraz „Barwy Jesieni”. Zajęłam III m. w Powiatowym Konkursie Historyczo-Literackim „Wiem wszystko o Mickiewiczu”. Należę do szkolnego chóru.