Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 20 (735) Data wydania: 16.05.06

Orzeł i reszta

Rodzice, krewni, znajomi - głosujcie na swojego „Orła". W kilku kolejnych wydaniach zaprezentujemy najzdolniejszych gimnazjalistów Raciborszczyzny. Za to, że postawili na naukę, mogą wygrać cenną nagrodę dla siebie i nie tylko. Kurs językowy dla „Orła", wycieczka do „AquaBrax" w Szymocicach dla jego całej klasy - to atrakcje tego konkursu. Do finału, awansują po dwie osoby z każdej prezentacji w NR, z największą liczbą SMS-owych głosów.
Bartłomiej Maciejewski G w Kuźni Rac.
Brałem udział w wielu konkursach matematycznych, m.in. w Mar-Macie. Dzisiaj też jedziemy z kolegą na konkurs „Nie taka matematyka straszna”. Reprezentowałem szkołę w Grecji w ramach programu Sokrates Comenius. Interesuję się matematyką, chemią, przedmiotami ścisłymi, ale lubię się też uczyć języków obcych.
 
Paweł Mysz G w Kuźni Rac.
Chętnie biorę udział w konkursach matematycznych, np. w Kangurze Matematycznym a w II klasie w „Alfiku”. W podstawówce wygrałem szkolny konkurs „Omnibus”. Razem z moją drużyną zakwalifikowałem się do finału wojewódzkiego w tenisie stołowym. Moje hobby to tenis stołowy.Po gimnazjum chciałbym się uczyć w Mechaniku a w przyszłości zostać informatykiem.
 
Ania Pattocy G w Kuźni Rac.
Jestem przewodniczącą szkoły. Uczestniczyłam w programie Sokrates Comenius, byłam w Grecji, sama też gościłam w domu koleżankę z Hiszpanii. Brałam udział w konkursie fizycznym „Lwiątko”. Moje ulubione przedmioty to fizyka i chemia. Interesuję się też muzyką i tańcem. Moim marzeniem jest zostać prawnikiem. Wybieram się do liceum w Kędzierzynie o profilu prawniczym
 
Sabina Juraszek G w Tworkowie
Uczestniczyłam w II etapie konkursu z wiedzy religijnej. To obok informatyki moja druga pasja. Lubię też sport: siatkówkę i pływanie - często jeżdżę do Bohumina, gdzie jest nowa pływalnia. Jestem od 4 lat animatorką „Dzieci Marii”. Z lektur zapamiętałam „Kamienie na szaniec”. Mam młodszego brata Mateusza. W przyszłości chcę zostać weterynarzem.
 
Rafał Sbeczka G w Tworkowie
Zasiadam w Młodzieżowej Radzie Gminy Krzyżanowice. Wspólnie z kolegami reprezentowałem szkołę w ogólnopolskim konkursie „Z klasy do kasy”. Dotarłem do etapu powiatowego olimpiady przedmiotowej z geografii. Często bronię barw swojej szkoły w zawodach lekkoatletycznych i piłki nożnej. Chcę się dalej uczyć w I LO. Moim hobby jest futbol.
 
Kinga Wojtek G w Tworkowie
Wyróżniłam się w szkolnym konkursie bibliotecznym i w „Eskulapiadzie”. Dobrze biegam, byłam druga na zawodach w Raciborzu na 600 m. Wszystkie przedmioty szkolne lubię jednakowo. Od 7 lat tańczę w zespole „Uśmiech”. Mam troje rodzeństwa, w czasie wolnym jeżdżę na rowerze i łyżworolkach. W przyszłości chcę się uczyć w I LO, w klasie o profilu biol-chem.
 
Tomek Piechaczek G w Pietrowicach Wlk.
Jestem laureatem tegorocznej edycji Międzynarodowego Maratonu Matematycznego „Mar-Mat”. Dostałem się do II etapu konkursu matematycznego. Regularnie biorę udział w „Kangurze”. Interesuję się piłką nożną, siatkową, informatyką, matematyką i muzyką. Należę do szkolnej reprezentacji drużyny siatkarskiej. Chciałbym uczyć się dalej w I LO a w przyszłości zostać programistą.
 
Łukasz Reichel G w Pietrowicach Wlk
Jestem przewodniczącym szkolnego samorządu. Zakwalifikowałem się do II etapu konkursów z matematyki i historii. Wziąłem udział w Międzynarodowym Maratonie Matematycznym „Mar-Mat”. Interesuję się piłką nożna i siatkową. Zdobyłem I m. W Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym oraz wyróżnienie za najlepiej napisany test. Chciałbym zostać informatykiem.
 
Tomasz Strzeduła G w Pietrowicach Wlk.
Interesuję się kolarstwem i informatyką. Zająłem m.in. II m. w Pucharze Polski na torze, IV m. w PP w kolarstwie szosowym oraz III m. w MŚl w jeździe na czas parami. Zdobyłem III m. W Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ziemii Raciborskiej. Otrzymałem certyfikat za udział w III edycji programu „Moje finanse – z klasy do kasy”. Chciałbym uczyć się w Technikum Mechanicznym.
 
Dorota Kapuścik G w Kornowacu
Chodzę do III kl. Interesuję się śpiewem i tańcem. Dwa razy zakwalifikowałam się do Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Brałam udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Wiersza. Występuję podczas każdej szkolnej uroczystości. Pomagam w prowadzeniu kółka tanecznego. Wybieram się do liceum, gdzie chciałabym uczyć się w klasie o profilu biol-chem.
 
Dominika Rogoś G w Kornowacu
Mieszkam w Kornowacu. Chodzę do II kl. Lubię czytać książki psychologiczne i wiersze. Biorę udział w konkursach recytatorskich. Niedawno zostałam wybrana na Rzecznika Praw Ucznia w naszej szkole. Lubię piesze wędrówki po górach. Interesuję się też fotografią, sama robię zdjęcia. W przyszłości chciałabym zostać psychologiem.
 
Zosia Piechówka G w Kornowacu
Chodzę do I kl. Lubię czytać książki historyczno-przygodowe i oglądać filmy. Działam w szkolnym kółku dziennikarskim i tanecznym. Zajęłam I m. w konkursie „Wiem wszystko o Mickiewiczu”, organizowanym przez II LO. Mam najwyższą średnią w całej szkole. Najbardziej lubię język angielski. W szkole średniej chciałabym uczyć się w klasie o profilu językowym lub matematycznym.