Numer: 20 (735) Data wydania: 16.05.06

Wyniki - Podokręg Racibórz

Okręgówka
Krzanowice – Pszów 1:3, Kuźnia Raciborska – Syrynia 1:1, Czyżowice – Gorzyce 1:0, Mszana – Lubomia 1:0, Jejkowice – Nowa Wieś 1:0, Twoków – Połomia 1:1, Radlin – Zawada 1:2, Rymer – Krzyżanowice 0:1.

Wyjazdowa wygrana wicelidera
Gola w Rybniku strzelił Krzysztof Kolorz, z   25 metrów. W drugiej połowie goście mieli zdecydowaną przewagę, mecz toczył się w ulewnym deszczu. Krzyżanowice prześladuje plaga kontuzji – już czterech podstawowych zawodników musi pauzować.

Klasa A
Rudy – Pietrowice 1:3, Jedłownik – Pstrążna 5:1, Kornowac – Rogów II 1:1, Samborowice – Ruda Kozielska 1:1, Turza Śląska – Lyski 1:0, Rafako – Górki Śląskie 3:0, Krzyżkowice – Nędza 1:7, Adamowice – Gaszowice 5:0.

Szczyt w kornowacu
Sprawiliśmy psikusa gościom - uśmiecha się trener Wojciech Maksymczak. Po półgodzinie gry Sławomir Pytlik zamienił dośrodkowanie Adriana Dyrdy na bramkę. Kornowac prowadził do 76 minuty. W drugiej odsłonie Rogów dominował.

Klasa B
Zawada Książęca – Gamów 1:0, Kobyla – Pietraszyn 3:1, Bogunice – Olza 1:2, Pawłów – Chałupki 2:3, Płonia – Babice 3:2, Ocice – Nieboczowy 1:0, Dzimierz – Rzuchów 3:4, Bieńkowice – Studzienna 4:1.

W Pawłowie mogło być różnie
Gospodarze po 25 minutach i golach Wilczka i Zimmermana prowadzili 2:0 a trafili jeszcze w słupek. Do szatni schodzili jednak z remisem (lider strzelił w 40 i 45 min.). Wynik ustaliła bramka z 80 minuty. Rywal już gra o klasę wyżej – ocenił trener Pikuła.

Klasa C
Owsiszcze – Krzyżanowice II 4:1, Zabełków – Bolesław 1:5, Brzezie – Markowice 1:1, Krzanowice II – Buków 2:2, Czernica – Grzegorzowice 4:0, Rudnik – Jedłownik II 4:3, pauzował LKS Cyprzanów.

Bolesław pewnie zwycięża
Aż 6 goli padło w Zabełkowie w gminnych derbach. Lider zwyciężył grając od 15 minuty meczu z przewagą dwóch piłkarzy, bo sędzia pokazał dwie czerwone kartki zawodnikom gospodarzy. Do przerwy goście prowadzili 1:0. Bramki dla Bolesławia zdobywali: Piotr Ćwik, Michał Fulneczek, Michał Koczwara, Michał Tatara i Arkadiusz Malura.

Liga juniorów
Pietrowice – Pszów 8:1, Nędza – Gorzyce 2:1, Jankowice – Syrynia 2:2, Nowa Wieś – Lubomia 1:2, Kuźnia Raciborska – Turza Śląska 5:0, Zabełków – Górki 4:3, Czyżowice – Rogów 3:0.

Jubileusz Unii Racibórz
Zarządy RTP oraz MKZ „Unia” zapraszają byłych zawodników, trenerów i działaczy tych klubów do udziału w uroczystych obchodach 60-lecia „Unii”, zaplanowanych na 27 i 28 maja. Zainteresowani mogą skontaktować się z Lucyną Zając, tel. 032 418 15 42.