Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 46 (682) Data wydania: 15.11.05

Super babcia

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super. Również dla uczestników konkursu. Ale to na razie niespodzianka!
Michał Grzesik z pp w Siedliskach
Moja babcia ma 66 lat, nazywa się Hajdla, jest niska i ma loki. Gotuje nam obiady, najbardziej lubię jej pierogi. Niekiedy pomagam jej robić kluski i tort. Chodzimy razem na spacery na most, na piaskownię i do lasu. Rysujemy z babcią kwiatki i domy. Kocham ją za to, że się nami opiekuje, robi śniadanka i prasuje nasze ubrania.
 
Patryk Rochowiak z pp w Siedliskach
Babcia mieszka daleko, ale często do nas przyjeżdża albo my do niej jeździmy. Czasami mieszka na dłużej u nas w domku. Ona kiedyś pracowała na poczcie, robiła takim czymś pieczątki na znaczkach. Zawsze jak przyjeżdża przywozi nam dużo słodyczy, bo ja lubię dużo słodkiego a nie kwaśne. Moja babcia wygląda jak modelka i pachnie jak marzenie.
 
Kamil Rostek z pp w Siedliskach
Lubię się bawić z moją babcią i układać puzzle. Czasami czyta mi bajki o „Czerwonym Kapturku”, jeździmy też razem na rowerze i na rolkach i chodzimy na zakupy. Babcia mieszka tam gdzie my, jest młoda, ma proste blond włosy. Gotuje nam obiad, mięso, frytki i ogórek. Piecze też ciasta, najlepszy jest sernik z brzoskwiniami i posypką.
 
Karolina Kozińska z pp w Rudach
Moja babcia Mirka była kiedyś dyrektorką w szkole, mieszka w Wodzisławiu. Najczęściej z nią rozmawiam, w lato chodzimy na spacery i na działkę, gdzie rosną kwiaty i warzywa. Ona bardzo dobrze gotuje gołąbki i pierogi. Mam jeszcze babcię Jadzię, która mieszka u nas na dole. Czasami chodzę z nią do nadleśnictwa, babcia grabi wtedy liście a ja się bawię z kotkami.
 
Ewelina Waluga z pp w Rudach
Jedną babcię mam w Ameryce. Czasem do mnie przyjeżdża a wtedy bawimy się w chowanego, piłką rzucamy. Jest już na emeryturze, wcześniej była nauczycielką. Tęsknię za nią i cieszę się, kiedy pisze do mnie listy albo dzwoni. Niekiedy przysyła mi paczki z przyklejonymi listami. Zawsze też przywozi mi zabawki i coś słodkiego. Druga babcia nazywa się Ela i mieszka w Raciborzu.
 
Patryk Lasek z pp w Rudach
Babcia Lora pracuje w Rybniku, ale dokładnie nie wiem gdzie. Bawimy się razem, właściwie nie używamy zabawek, albo gramy w chowanego albo w to, że ja jestem pies Mela. Chodzimy na spacery za pola i jeździmy na rowerach. Czasem mi babcia czyta bajki, najbardziej lubię taką dużą książkę, gdzie jest bajka o ołowianym żołnierzu. Na Dzień Babci dam jej różę.
 
Kasia Pala z PP nr 24 w Raciborzu
Mam dwie babcie. Do babci Teresy jeżdżę na wakacje. Jest dla mnie dobra i miła. Robi dobre pierogi. Bawię się z nią w chowanego. Babcia Miecia zawsze daje nam lody. Chodzę z nią na spacery. Czyta mi bajki, opowiada o swojej młodości i o czasach kiedy była wojna. Interesuje się gotowaniem i lubi oglądać telewizję.
 
Wiktoria Drewniok z PP nr 24 w Raciborzu
Babcia Janka gotuje na weselach i sprząta w szkole. Pieczemy ciasteczka, bawimy się w dom i inne zabawy. Wychodzimy na podwórko, podlewamy i wąchamy kwiatki. Chodzimy na winogrona i maliny. Prababcia Mariczka też mnie bardzo kocha. Daje mi pieniążki, żebym sobie coś kupiła w sklepie.
 
Łukasz Głos z PP nr 24 w Raciborzu
Kocham babcię Jasię, bo jest dobra, bawi się ze mną, pyszne obiady gotuje. Mieszka w starym dużym domu. Ciekawie tam jest. Z babcią Stenią się bawię, gdy choruje pomagam jej. Życzę babciom, żeby długo żyły i były zdrowe.
 
Dawid Szendzielorz z PP nr 11 w Raciborzu
Kocham moje babcie Anię i Magdę. Z Babcią Anią chodzę na spacery i do sklepu. Do babci Magdy lubię chodzić, bo ma taką maszynę, która niszczy stare dokumenty. Jeździmy razem do lasu na rowerze zbierać grzyby i jagody. Robi dobre ciasta i herbatki. Mam jeszcze prababcię Anielę, która ma dwa pieski i robi dobre posiłki.
 
Ilona Mus z PP nr 11 w Raciborzu
Moja babcia Sabina jest bardzo kochana. Odwiedzam ją często. Bawimy się lalkami Barbie, gramy w Piotrusia. Babcia lubi gotować, robić na drutach, oglądać telewizję i mnie pocieszać. Życzę jej dużo uśmiechu.
 
Kamil Kalinowski z PP nr 11 w Raciborzu
Babcia Michasia mieszka blisko. Lubię do niej chodzić. Gram u niej na komputerze. Jest fajna, bo gotuje dobre obiady. Gram z nią w szachy - ciągle wygrywam. Ma ciemne włosy i lubi oglądać telewizję. Życzę jej dużo szczęścia!