Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 27 (690) Data wydania: 05.07.05

Sonda tygodnia

Od 28 czerwca w diecezji opolskiej, do której należymy,  można przyjmować komunię św. na rękę. Co o tym sądzisz i jakich jeszcze zmian oczekiwałbyś w Kościele? - zapytaliśmy.
Sabina Jankowska
To bardzo dobry pomysł. Przyjmowanie komunii św. na rękę wydaje mi się bardziej higieniczne. Innych zmian czy udogodnień w Kościele nie oczekuję.
 
Radosław Berezowski
To trochę dziwne, bo wszyscy są przyzwyczajeni do przyjmowania komunii św. bezpośrednio do ust. Wolałbym żeby było po staremu. Nie sądzę, żeby jakieś zmiany nastąpiły w Kościele, mimo że po śmierci Ojca Św. wielu ludzi na to liczyło.
 
Zofia Kośmider
Nie mam zdania na ten temat. To może być początek udogodnień, które wprowadzi Kościół. Moim zdaniem wprowadzenie ogólnej spowiedzi w miejsce indywidualnej byłoby dobrym rozwiązaniem. Tak jest w Niemczech.
 
Jan Kowalewski
Nie przeszkadza mi to. Uważam, że poszerzenie możliwości przyjmowania komunii św. jest nawet wskazane. Do tej pory Kościół twardo trzymał się zasad, chociażby pod tym względem. Wcale by mi nie przeszkadzało, aby dziewczęta były ministrantami.
 
Sebastian Mielnik
Nie sposób przyjmowania komunii św. jest najważniejszy. Na pewno dla Kościoła nadeszły ciężkie czasy, bowiem wielu ludzi domaga się liberalizacji. Myślę, że pod pewnymi względami będzie on musiał dostosować się do oczekiwań społecznych.
 
Alina Pelka-Klamt
Wolę tradycyjny sposób przyjmowania komunii św. Zmian w Kościele nie oczekuję. Jestem zdania, że forma obowiązująca jest bardzo dobra i nie wymaga modyfikacji.
 
Andrzej Nowak
Przyjmowanie komunii św. na rękę jest dobre, za granicą wprowadzono to już dawno. To jest może wstęp do złagodzenia zasad, tak jak to się stało w Niemczech? Ja za najważniejsze w Kościele uważam to, aby księża stronili od polityki.