Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 11 (674) Data wydania: 15.03.05

Robi swoje

Jestem wzburzona oskarżeniem pana Adama Hajduka przez radnego F. Wańka w artykule Nowin Raciborskich nr 9 (672) z dnia 1.03.2005 r. Jest to wielka potwarz na osobę niewinną, nieskazitelną i bardzo prawą. Pan Adam Hajduk i jego rodzina nie zasłużyli na takie oskarżenie, które opublikowało Wasze pismo. To są tzw. domysły, które na pewno się wyjaśnią, ale jakim kosztem? Jednak zostaje „plama” na jego osobie i rodzinie.
Proszę zrozumieć, że nie wszyscy mieszkańcy Raciborszczyzny kupują Wasz tygodnik (bo ich na to nie stać). Ja kupuję cotygodniowo i korzysta z tego co najmniej 12 rodzin. Jeżeli Państwo opublikowaliście pismo pana F. Wańka, aby pognębić pana Hajduka, to się pytam, jak może się bronić i co można zrobić aby prawda zaowocowała?
 
Ciosy, które otrzymał pan Hajduk na łamach Waszego pisma są poniżej pasa dla niego i rodziny. Są to ludzie prawi, pobożni, którzy stawiają rodzinę i prawość na pierwszym miejscu. A może to jest gra polityczna? Pana Hajduka to jest jedyny błąd, że on i jego rodzina nie uczestniczyła i nie uczestniczy w tzw. spotkaniach w „Braxtonie” i „Zameczku”, a nawet w Czechach. Przecież to wszyscy wiedzą, że nie bierze nigdy udziału w „wypadach wyjazdowych”. On po prostu robi swoje. Jest to osoba z silnym charakterem, która potrafi piastować urząd.
 
Panie redaktorze naczelny, wiem, że to moje pismo nigdy nie będzie opublikowane, ale wiem, że Pan je dostanie, więc bardzo Pana proszę o przeczytanie mego pisma z uwagą. Przecież jest Pan znanym w Raciborzu publicystą, słynącym ze znajomości prawdy, a ja wiem, że nazwisko pana Hajduka nie powinno się kojarzyć ze złem, gdyż jest to szczery i prawy człowiek. Wszyscy wiemy w Raciborzu, że jak potrzeba, to ma Pan „cięte pióro”, ale niech Pan spróbuje oddzielić prawdę od plew. Ataki na pana Hajduka to nie nowość.
Z poważaniem dla Pana
Maria Moskalik z Raciborza, lat 63

 

PS W załączeniu przesyłam tylko kilka podpisów rodzin na znak solidarności z niniejszym pismem.
Od redakcji
 
Redakcja relacjonuje jedynie wydarzenia do jakich dochodzi na sesjach. Każdy z czytelników ma prawo do własnej oceny i opinii na temat prezentowanych faktów.