Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 3 (666) Data wydania: 18.01.05

Superbabcia

Rodzice, krewni, przyjaciele i czytelnicy! To już finał naszego konkursu. Oto przedszkolaki, które wygrały rywalizację w kolejnych 10 wydaniach tygodnika. Tylko przez 3 dni (do północy 20 stycznia) możecie oddawać na nie swoje głosy, wysyłając SMSy. Kto z finalistów zgromadzi ich najwięcej - podaruje swojej babci rodzinny obiad a swojemu przedszkolu zapewni więcej zabawek. Ci, którzy zagłosują mają szansę wygrać jeden z trzech srebrnych upominków. W piątek 21 stycznia skontaktujemy się ze zwycięzcą i jego babcią.
Jacek Janowski
Przedszkole w Nędzy Babcia Róża mieszka razem z nami. Jest bardzo pracowita, bo kopie w ogródku, robi zakupy, karmi psa i gotuje mi pyszne obiadki. Choć ma 80 lat to codziennie przychodzi po mnie do przedszkola, a nie jest to łatwe, bo przedszkole jest na górce. Pomagam babci i się jej słucham. Razem oglądamy
„M jak miłość”.

Iza Skawińska
Przedszkole nr 24 przy ul. Bielskiej w Raciborzu
Mam dwie babcie - Marysię i Helę. Babcia Marysia jest miła, kocha mnie i szanuje. Gotuje mi pyszności, kupuje cukierki, chodzi ze mną na plac zabaw i basen. Jak narozrabiam, jest łagodniejsza niż mama. Wie co lubię. Najlepiej na świecie robi ciasto malinowe i różne rzeczy na drutach. Babcia Hela daje mi cukierki, gotuje budynie, robi super sałatki owocowe i czyta bajki.

Kamila Wrzodak
Przedszkole nr 10 przy ul. Ogrodowej w Raciborzu
Moja babcia Kasia ma 53 lata. Jest bardzo pracowita. Opiekuje się domem, wychodzi z pieskiem na dwór. W weekendy zawsze u niej jestem. Niekiedy bawimy się. Na dobranockę czyta mi bajkę. Najbardziej moja babcia lubi sprzątać. Kocham ją za to, że zawsze przychodzi kiedy mam urodziny.

Szymon Kubala
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borucinie
Moja babcia daje mi słodycze, ubrania i gotuje mi pyszne obiady. Najlepiej robi zupę ogórkową. Jest kochana. Zawsze potrafi coś wyczarować. Jak do niej przychodzę, to zawsze w jej pokoju są ubrania dla mnie i moich rodziców. Nie za bardzo potrafi układać klocki. Ale i tak ją kocham.

Patrycja Przybyła
Przedszkole nr 26 przy ul. Żółkiewskiego w Raciborzu
Moja babcia Krysia jest fajna. Cieszę się, gdy ją widzę, przytulam się do niej od razu. Razem robimy wycinanki, oglądamy telewizję. Babcia czasem odbiera mnie z przedszkola. Robi pyszne zupki. Lubi sprzątać i gotować.

Paweł Siekaczek     
Przedszkole w Krzyżanowicach
- oddział zamiejscowy w Nowej Wiosce
Babcia Regina jest szczupła i wielka. Ma siwe włosy. Najlepsza jest w gotowaniu pysznych obiadków. Mieszka w Tworkowie. Ma dużo zwierząt - kury, krowy, świnie, gołębie i psa. Pracuje na polu. Jest najlepsza na świecie, bo mi na wszystko pozwala i ma dla mnie dużo czasu. Cały czas się śmieje, a ja nie wiem z czego, bo mi nie powiedziała.

Radosław Topa
Przedszkole w Chałupkach
Babcia Krysia piecze dobre rzeczy. Potrafi też szyć. Kocham ją za to, że jak idzie do sklepu, to kupuje mi cukierki. Nie pamiętam, jak nazywa się babcia z Zabrza, ale też kupuje mi cukierki. Jeżdżę do niej autem. Bardzo się z tego cieszy. Nie wiem, co jeszcze umie ta babcia z Zabrza, musiałbym częściej ją odwiedzać. Obie są fajne, robią dobre ciasteczka.

Martina Fiołka
Przedszkole nr 16 w Brzeziu
Babcia Liska ma ciemne włosy. Kocham ją, bo kupuje mi słodycze. Razem jeździmy samochodem do miasta. W lecie razem sadzimy kwiaty w ogródku. Czyta mi bajki o Królewnie Śnieżce. Gotuje zupę ogórkową albo nudlową i kotlety. Zawsze się uśmiecha, bo zawsze wszystko dobrze zrobi. Robi dużo ciast i ciasteczek.

Simona Kuroczik
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pawłowie
Mieszkam razem z umą Krystą. Jest dobra, chodzi ze mną na spacer, szyje mi sukienki, opiekuje się mną. Razem chodzimy też do sklepu i wtedy kupuje mi cukierki. Ma ładną uśmiechniętą buzię. Ubiera się w sweter i galoty. Robi pyszne spaghetti. Gramy razem w puzzle.

Agata Mika
Przedszkole w Zawadzie Książęcej
Moja oma Inga jest dobra. Lubię z nią piec ciasteczka. Zaopiekowała się nami, kiedy mama poszła do szpitala. Chodziła z nami do kościoła. Ma psa i kury. Oma Rita wyszywa, robi rolady. Ma pieska, którego bardzo lubię. Życzę babciom, żeby były dobre, żeby ich bandyci nie napadali i żeby były zdrowe.