Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 30 (640) Data wydania: 20.07.04

Musiałam pokonać strach

 „Gruntu pod nogami trzymałam się twardo” - oznajmiła Bogumiła Bąk, która niedawno oglądała Warszawę z blaszanego gzymsu na 29 piętrze Pałacu Kultury podczas nagrania programu „Dla ciebie wszystko” - dla telewizji TVN.
Paulina Loszek z telewizji TVN o Bogumile Bąk, nauczycielce biologii z Raciborza dowiedziała się, kiedy przeczytała artykuł w Gazecie Wyborczej o wyborze nauczyciela roku, którym została właśnie ta zawsze uśmiechnięta raciborzanka. Pani Paulina na początku marca zaproponowała jej udział w nowym programie TVN, nie podając żadnych szczegółów. Długo się wahałam. Bałam się, że się tam zbłaźnię - opowiada pani Bogusia.
 

Kilka dni później przedstawicielka TVN-u zadzwoniła ponownie i oznajmiła krótko, że będzie to program „Dla ciebie wszystko”. Pani Bogusia musiała wówczas powiedzieć, komu chciałaby zadedykować swój udział w programie. Po namyśle stwierdziła, że swojemu 20-letniemu synowi - Kubie, który jest kibicem piłki nożnej. TVN miałby spełnić jego marzenia wyjazdu na olimpiadę do Aten, albo do Portugalii, albo do Liverpoolu na spotkanie z Jurkiem Dudkiem. Miała to być tajemnica dla Kuby. O niespodziance dowiedział się znacznie później. Dopiero, kiedy zaproszono go do studia - wspomina raciborzanka.
 

Kiedy 1 maja miała przyjechać do Warszawy na nagranie, musiała zabrać ze sobą zaświadczenie od lekarza, że jest zdrowa, czerwone trampki i kolorowy T-shirt. W stolicy spędziła trzy dni. W pierwszym dniu podczas całodniowego treningu w towarzystwie instruktorów miała za zadanie wspiąć się na ścianę wspinaczkową, na szczycie której znajdowała się ławeczka. Udało się jej na nią wdrapać. Kolejne zadanie polegało na wspięciu się na 20 skrzynek. Bogusia podjęła się tego zadania. Przy wejściu na dziesiątą skrzynkę nie zraziła się tym, że opakowania bardzo się bujały. Spadła, niestety z piętnastej skrzynki, jednak za drugim razem udało się jej postawić nogę na dwudziestej i zaliczyć zadanie. Po tych wszystkich zmaganiach  powiedziano mi, że jutro czeka mnie jeszcze trudniejsze zadanie. Nikt nie chciał powiedzieć, jakie - tłumaczy pani Bogusia.
 

Tym trudniejszym zadaniem było przejście plecami do ściany na gzymsie Pałacu Kultury na wysokości 29 piętra. Zanim weszła do budynku, pokazano jej z placu okno, z którego miała wyjść na gzyms. Pracownicy TVN-u zakładali się, że nie przejdzie. Jak twierdzą, było to najtrudniejsze zadanie tej edycji programu.
 

Na 29 piętrze wiał silny wiatr. Dokładnie 40 minut zajęło raciborzance przejście wokół budynku. Uważam, że to co zrobiłam jest niepedagogiczne, oby żaden uczeń nie próbował robić tego, co ja. Musiałam pokonać strach na 29 piętrze. Postanowiłam nie patrzeć w dół. Kiedy tak sobie szłam po blaszanym gzymsie, widziałam wiele martwych ptaszków. Nie czułam strachu. Myślałam tylko, by to zadanie się udało. Miałam w sobie chęć walki. Kiedy widziałam nogę Huberta Urbańskiego wiedziałam, że meta jest już blisko. Po programie Hubert sobie zażartował: Jeszcze nikt tak nie cieszył się, widząc moją nogę.
 

Po zrealizowaniu tego dosyć nietypowego zadania Bogusia Bąk z rąk dyrektora Pałacu Kultury otrzymała dyplom za odwagę. Natomiast Kuba i mąż pani Bąk pojechali do Liverpoolu na spotkanie z Dudkiem.

E.Wa