Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 15 (574) Data wydania: 09.04.03

Poznaj swojego dzielnicowego

W tym tygodniu przedstawiamy dzielnicowego Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu sierżanta sztabowego Józefa Pałkę.
Funkcję tę sprawuje od grudnia 1995 r. W Policji służy od 1989 r. Posiada wykształcenie średnie. Interesuje się od trzydziestu lat wędkarstwem.

Meliny pod nadzorem

Rejon działania: ul. Batorego, Bosacka, Przejazdowa, Bielska, Rudzka, Rzemieślnicza, Jana, Karola, Czekoladowa.
Największe zagrożenia w tym rejonie: występują szczególnie w rejonie ul. Bosackiej, Rudzkiej, Rzemieślniczej oraz na pl. Mostowym. Dużym problemem są meliny przy ul. Rzemieślniczej, Rudzkiej i Karola, w których śpi nieraz po sześciu bezdomnych. W dzielnicy nr 2, w której pełni służbę sierżant sztab. Józef Pałka dochodzi głównie do kradzieży i włamań do sklepów. Problemy sprawiają też niektórzy przychodzący do dyskoteki „Diablo” przy ul. Bosackiej. Kradną telefony komórkowe, pieniądze, dokumenty lub torebki z całą zawartością. Kiedy wracają z dyskoteki, zazwyczaj pod wpływem alkoholu i narkotyków, niszczą budki telefoniczne, dewastują napotkane na drodze mienie, uszkadzają samochody.

Uwagi: Chciałbym, żeby co noc wyjeżdżał radiowóz, który patrolowałby całe miasto. Z trudnymi sytuacjami borykam się na melinach. Ale starych meliniarzy da się „ustawić”, trzeba tylko mieć do tego psychologiczne podejście. Sposoby na nich, po tylu latach pracy, już jakieś mam. Sprawdzają się. Gorsza jest buńczuczna młodzież - młodzi przestępcy nie uznający żadnych autorytetów i zdolni do wszystkiego co najgorsze. Jedenaście lat temu miałem niebezpieczne zdarzenie. Patrolowałem nocą ul. Ocicką. Miałem ze sobą psa. Zauważyłem włamanie do jednego ze sklepów. Skułem kajdankami kraty na drzwiach, żeby włamywacz nie uciekł, jednak on kopnął z całej siły i blokada puściła. Zaczął gonić mnie z nożem. Użyłem wtedy gazu i strzeliłem  dla ostrzeżenia w górę. Spuściłem też ze smyczy psa. Przestępca przewrócił się i wtedy go złapałem. Pamiętam ten przypadek do dziś.   
Telefon kontaktowy: 415 44 12, 415 44 10 wewn. 232, pokój nr 4 w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu. Ponadto prowadzone są dyżury w punkcie przyjęć dzielnicowego w Raciborzu przy ul. Książęcej 12 we wtorki od godz. 16.00 do 18.00 oraz w czwartki od godz. 10.00 do 12.00.

Ewa Halewska