Numer: 13 (521) Data wydania: 27.03.02

Medalowa sobota

Udany okazał się dla zapaśników Unii Racibórz i LKS Owsiszcze start na sobotnich Mistrzostwach Śląska Juniorów i Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Dzieci i Młodzików. Na matach sali przy placu Jagiełły nasi zawodnicy zdobywali gross medali.

MKZ UNIA

Sobotnie zawody, będące równoczesnymi Mistrzostwami Śląska i Wojewódzkim Turniejem Klasyfikacyjnym, przyniosły ekipie raciborskiej 4 medale w grupie wiekowej dzieci i 6 medali w grupie młodzików - 9 krążków wywalczyli kadeci, a 6 juniorzy.

W grupie dzieci pierwsze miejsce zajął Mateusz Wolny w kat. 47 kg, drugie pozycje wywalczyli zaś Daniel Strachota (kat. 32 kg), Michał Holek (kat. 59 kg) i Wojtek Żbik (kat. 66 kg). W kategorii młodzików mistrzowski tytuł wywalczył Jarek Burek w kat. 59 kg, wicemistrzostwa zaś Krzysztof Strachota (kat. 42 kg) i Artut Terański w kat. 59 kg. Brązowe medale zdobyli natomiast Zbigniew Bulak (kat. 35 kg), Przemek Chomicki (kat. 42 kg) i Wojciech Kudla (kat. 59 kg). Na czwartym miejscu w kat. 42 kg uplasował się Mateusz Małek, na piątym w kat. 47 kg Piotr Żółtański, a na szóstym w kat. 53 kg Artur Lewkowicz. Drużynowo unici w tych kategoriach, prowadzeni przez trenera Piotra Szczepanioka zajęli drugie miejsce za KS Pogoń Ruda Śl., a przed Orłem Welnowiec Katowice.

Najwięcej medali zdobyli w sobotę kadeci. Pierwsze miejsca zajmowali kolejno Rafał Pyka (kat. 50 kg), Krzysztof Piwowarczyk (kat. 54 kg), Daniel Skupnik (kat. 69 kg), Wacław Siorak (kat. 76 kg), Piotr Morawiec (kat. 85 kg) i Józef Karpiński (kat. 100 kg). Srebro wywalczył Arek Czernecki w kat. 54 kg, a brąz Marcin Bartyzel i Aleksander Siorak (kat. 76 kg). Czwarty był w tej ostatniej kategorii Jarosław Wycik. Mistrzowskie tytuły zdobywali poza tym w grupie juniorów Piotr Sapa (kat. 63 kg), Grzegorz Kostka (kat. 85 kg), Wojciech Magdziński (kat. 120 kg). Srebrne medale dołączyli do kolekcji Aleksander Wolny (kat. 69 kg) i Piotr Herok (kat. 120 kg), a brązowy Jacek Żółtański (kat. 85 kg). Ponadto czwarty był w kat. 63 kg Piotr Kneć. Unici, trenowani przez Adama Jaroszka i Piotra Smółkę drużynowo w tych grupach wiekowych zajęli pierwszą lokatę, wyprzedzając mysłowicką Siłę i KS Pogoń.

LKS Owsiszcze

Pięć medali mają w swym dorobku z kolei zapaśnicy LKS Owsiszcze, z sekcji Juliana Bolewskiego. W kategorii dzieci dwa srebrne krążki odebrali Adam Trzepak (kat. 35 kg - przegrał w finale z rówieśnikiem z Mysłowic tylko 1 punktem) oraz Roman Mróz w kat. 38 kg. Wśród młodzików taki sam kolorowy krążek zdobył Dariusz Pientka (kat. 73 kg) - czwarty był w kat. 59 kg Michał Honca, a piąty w kat. 35 kg Bernard Kolonko. W gronie kadetów startowali Wiktor Kolonko i Stefan Fiegler - ten pierwszy był czwarty w kat. 63 kg, ten drugi piąty w kat. 76 kg. Największy sukces odniósł w grupie juniorów Artur Wojtaszek - wywalczył w kat. 58 kg mistrzowski tytuł. Brązowy medal w kat. 76 kg miał Piotr Kolonko - ponadto na piątym miejscu uplasował się w kat. 63 kg Mateusz Horny.