Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 12 (520) Data wydania: 20.03.02

Noworodki

  • Mam na imię Wiktoria. Mama wydała mnie na świat 26 lutego o godz. 23.35. Ważyłam 3450 g i miałam
    55 cm długości. Jestem pierwszym dzieckiem Leokadii i Feliksa Litwińczuk. Po wyjściu ze szpitala wraz z moimi najukochańszymi rodzicami, 14-letnim bratem Dawidem i 3-letnią siostrzyczką Anetką zamieszkałam w naszym przytulnym mieszkanku w Raciborzu.
  • 27 lutego był dla moich rodziców Żanety i Zbigniewa Andrejczyków dniem szczególnym, bowiem wtedy o godz. 2.40 przyszło na świat ich drugie dziecko, czyli ja - Jakub. Ważyłem 3200 g i miałem 58 cm długości. Na razie spędzam czas głównie na jedzeniu i spaniu, a najbezpieczniej czuję się w objęciach mojej mamy. Tatuś jest mną zachwycony. Zabrał mnie i mamusię do domu, gdzie już czekała na mnie siostrzyczka 5-letnia Angelica, dwie babcie i dwaj dziadkowie. Mieszkamy w Raciborzu.
  • Mam na imię Julia. Urodziłam się 4 marca o godz. 8.10. Moje wymiary wynosiły wówczas 3300 g i 53 cm. Rodzice Joanna i Leszek Nowak ogromnie się cieszą z moich narodzin. Jestem ich pierwszym upragnionym dzieckiem. Mieszkamy w Raciborzu-Brzeziu.
  • Jestem Patrycja! Nie zastanawiając się długo postanowiłam, że przyjdę na świat we wtorek 26 lutego, dwadzieścia pięć minut po godzinie 13. Bardzo pragnęłam już ujrzeć rodziców Katarzynę i Ireneusza Paszenda. Jestem ich pierwszą pociechą. Ważyłam wtedy 2800 g i miałam 52 cm długości.  Mieszkamy w Nędzy.
  • Mam na imię Wiktoria. Mamusia urodziła mnie 4 marca, o godz. 5.25. Jestem drugim dzieckiem Joanny i Krzysztofa Glapińskich. W dniu narodzin ważyłam 3500 g i mierzyłam 55 cm. Z moich narodzin ucieszył się również mój braciszek 3-letni Kamil. Mieszkamy w Raciborzu.
  • Witajcie. Nazywam się Paulina Kamczyk. Jestem córeczką Anety i Dariusza, ich drugim dzieckiem.  Oczka otworzyłam po raz pierwszy 2 marca o godz. 11.50. Ważyłam wtedy 2400 g i mierzyłam 52 cm. Mam brata Pawła - skończył 6 lat. Mieszkamy w Owsiszczach.
  • Witajcie! Mam na imię Adam i jestem pierwszym dzieckiem Katarzyny i Piotra Walaszczyk. Przyszedłem na świat w środę 27 lutego. Zegar wskazywał godz. 9.45. Ważyłem 3300 g,  mierzyłem 52 cm. Mieszkam w Raciborzu. Moi rodzice ogromnie mnie kochają i troszczą się o mnie. Mam braciszka Pawła, który ma 2 latka, dwie babcie i dwóch dziadków. Świat jest piękny!
  • Cześć! To ja, Kamil Socha, pierwsze dziecko Stanisławy i Łukasza. Od 4 marca, a dokładnie od godz. 21.05 mogę przyglądać się światu. Jak na razie miałem niewiele doświadczeń z otaczającymi mnie przedmiotami, zdążyłem jednak poznać wagę, na której mnie położono tuż po urodzeniu. Ważyłem 3900 g przy długości 58 cm. Mieszkam w Bieńkowicach.
  • Mam na imię Nikodem. Zadziwia mnie świat, który oglądam od 2 marca, godz. 4.00. Moje wymiary wynosiły wtedy 3700 g i 58 cm. Moimi rodzicami są Agnieszka i Andrzej Pietrzak. Jestem ich pierwszym upragnionym dzieckiem. Mieszkamy w Raciborzu.
  • Mam na pierwsze imię Kasia, na drugie Julia. 27 lutego, sześć minut po godzinie 13, szpitalną ciszę przerwał mój donośny głos. Musiałam przecież jakoś zaznaczyć swoją obecność na tym świecie! Panie pielęgniarki szybko mnie zważyły i zmierzyły, co dało wynik 3950 g i 52 cm. Po paru dniach pożegnałam się z nimi i razem z rodzicami Joanną i Tomaszem Widlarzami pojechałam do domu w Raciborzu.
  • Witajcie. Jestem synem Teresy i Dariusza Kubik. Przyszedłem na świat 5 marca. Zegar wskazywał godzinę 10.45. Mamusi oznajmiono, że ważę 2950 g i mam 53 cm długości. W domu czekała już na mnie siostrzyczka Natalka, która w kwietniu skończy 4 latka. Mieszkam w Raciborzu.
  • Nazywam się Jakub Zalewski. Jestem pierwszym dzieckiem Manueli i Tomasza. Przyszedłem na świat w Dzień Kobiet, o godz. 23.45. Ważyłem 3550 g i miałem 56 cm długości. Mam dwie babcie i dwóch dziadków. Mieszkamy w Pawłowie.
  • Cześć! Jestem córeczką Eweliny i Krzysztofa Plaugo, ich pierwszym dzieckiem. Jak dobrze już być na świecie, widzieć mamę i tatusia! W dniu narodzin, a było to 1 marca o godz. 14.49, ważyłam 3700 g i miałam 56 cm długości. Mieszkam w Raciborzu.
  • Przyszedłem na świat 5 marca, dziesięć minut przed godz. 13. Moje wymiary wynosiły wówczas: 2950 g i 52 cm. Rodzice Patrycja i Sebastian są uszczęśliwieni. Jestem ich pierwszym dzieckiem! Będę nosił nazwisko Jura. Mieszkam w Raciborzu.
  • Ujrzałem świat po raz pierwszy 11 marca, dwadzieścia pięć minut po godz. 21. Rodzice Halina i Jarosław Kaniuka postanowili, że dadzą mi na imię Gracjan. Moje wymiary wynosiły: 3700 g i 54 cm. Mam brata Marcina, który skończył 11 lat. Jest ze mną za zdjęciu. Mieszkamy w Raciborzu.
  • Mam na imię Emilia. Od 1 marca, godz. 17.22, przyglądam się moim rodzicom Jadwidze i Ryszardowi Powała. Jestem ich pierwszym upragnionym dzieckiem. Kiedy się urodziłam ważyłam 3150 g przy długości 55 cm. Mieszkam w Raszczycach.
  • Teraz jest nas troje - mama Agata, tatuś Tomasz i ja - Wiktoria Maria. Nosimy nazwisko Duda. Mamusia urodziła mnie 11 marca o godz. 2.45. Ważyłam 3250 g i miałam 54 cm długości. Mieszkamy w Kietrzu.
  • To ja, Natalia Anna! Jestem córeczką Renaty i Marka Koniecznych, ich pierwszym dzieckiem. Gdy zegar wskazywał godzinę 18.55, a na kalendarzu widniała data 13 marca, przyszłam na świat. Coraz lepiej poznaję to co mnie otacza i przekonuję się, że jest bardzo interesujące. Wszystko mnie dziwi i mam mnóstwo pytań do najbliższych, ale niestety, muszę poczekać do czasu, kiedy nauczę się mówić. Mieszkam w Tworkowie.