Edukacja
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzi chemicy z CKZiU nr 1 w Raciborzu w finale konferencji organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński

Technicy analitycy: Joanna Tatarczyk z klasy 3B, Monika Chrószcz i Kacper Choroba z klasy 4A4, będą reprezentować Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1Budowlanka-Gastronomik” podczas II Uczniowskiej Konferencji Młodych Chemików organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Młodzi chemicy z CKZiU nr 1 w Raciborzu w finale konferencji organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński
Młodzi chemicy z CKZiU nr 1 w Raciborzu w finale konferencji organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński. Fot. CKZiU nr 1 Racibórz

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji tej konferencji jest „Chemia – Energia – Środowisko”.

Spośród 40 nadesłanych, z całego kraju prac, praca badawcza uczniów Centrum pt. „ELASTOMERY JAKO INNOWACYJNE PALIWO ALTERNATYWNE” została wybrana do finałowej dziesiątki najciekawszych pomysłów.

Podczas „finałowej potyczki” młodzi chemicy powalczą o miejsce na podium. Finał polega na omówieniu, w ciągu 5 minut przygotowanego posteru oraz udzielaniu odpowiedzi na pytania zadawane przez komisję oceniającą składającą się z pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

źródło: CKZiU nr 1

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].