Edukacja
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach zyska nowe otoczenie. Nakładem blisko pół miliona złotych

- Samorząd Powiatu Wodzisławskiego od lat inwestuje w swoje szkoły - słyszymy w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. Pod koniec lipca podpisano tam umowę na budowę parkingu przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach zyska nowe otoczenie. Nakładem blisko pół miliona złotych
Podpisanie umowy na budowę parkingu przy rydułtowskim ZSP. Wicestarosta Tadeusz Skatuła i właściciel firmy AmeWi-Bruk Krzysztof Kolorz ściskają sobie dłonie.

Przed dwoma laty budynek Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach przeszedł kompletną metamorfozę, a to za sprawą termomodernizacji obiektu. Do nowych szat szkoły przestało jednak pasować jej otoczenie, zwłaszcza jej plac postojowy. Teraz ma się to zmienić.

Pod koniec lipca w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. podpisano umowę na budowę parkingu z kostki brukowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach. Zadanie do września ma zakończyć firma AmeWi-Bruk z Krzyżanowic. Całkowita wartość przedsięwzięcia opiewa na prawie 0,5 mln zł.

Umowę w imieniu Powiatu podpisał wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz dyrektor szkoły Beata Pirogowicz. W spotkaniu udział wzięła również członkini zarządu powiatu nadzorująca oświatę Kornelia Newy oraz naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Katarzyna Zöllner–Solowska. Podczas spotkania ustalono, że choć termin określony w umowie to końcówka września, wykonawca postara się ukończyć inwestycję wcześniej. Zwrócono mu też uwagę na kwestie związane z lokalizacją szkoły pośród zabudowy wielorodzinnej osiedla Orłowiec i koniecznością uwzględnienia tego sąsiedztwa w trakcie realizowanego zadania.

Ludzie

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~stołek (51.75. * .196) 12.08.2022 10:05

do niżej co się dziwisz jak nasz ( fachowiec) Tadeusz jest z wykształcenia inż Górnik inż elektryk . Co on może wiedzieć o zarządzaniu szpitala i mamy co mamy