Niedziela, 28 listopada 2021

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Odkrywaj świat z dzieckiem – startujemy z cyklem eksperymentów ze Świata Młodych Badaczy!

06.12.2017 13:30 | 0 komentarzy | MK

Projekt „Świat Młodych Badaczy” zawitał w tym roku do Raciborza! Jego cel jest jeden: zachęcić dzieci do odkrywania otaczającego świata i poprzez dobrą zabawę pokazywać prawa, które nim rządzą. Dzieci z radością wcielają się w rolę naukowców, co pomaga wzbudzić ich zainteresowanie naukami przyrodniczymi i ścisłymi. Dzięki temu przedmioty takie jak fizyka czy chemia nie będą nudne, a wręcz przeciwnie – przy odpowiednim podejściu mogą być interesujące i rozbudzić pasję na całe życie. Być może za sprawą udziału w projekcie dzisiejsi mali badacze zechcą wybrać naukową drogę również w dorosłym życiu?

Odkrywaj świat z dzieckiem – startujemy z cyklem eksperymentów ze Świata Młodych Badaczy!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drodzy Rodzice!

Chcemy zachęcić Was do eksperymentowania razem z dziećmi! W cyklu „Odkrywaj świat z dzieckiem – eksperymenty ze Świata Młodych Badaczy” poznacie szereg prostych doświadczeń do przeprowadzenia w domu. Nie potrzebujecie do tego profesjonalnych sprzętów chemicznych. Wystarczy kilka produktów spożywczych i przedmiotów codziennego użytku, a także odpowiednia doza entuzjazmu – dzięki temu, jak za sprawą magicznej różdżki, stworzycie własne, domowe laboratorium. 

Mamy nadzieję, że zarówno Wam jak i Waszym dzieciom ten pomysł przypadnie do gustu, szczególnie, że przed nami zima i długie wieczory, które można wykorzystać do wspólnego spędzania czasu.  

Zainteresowani? Zapraszamy do „Świata Młodych Badaczy”!

Zobacz jak przeprowadzić z dzieckiem pierwsze trzy eksperymenty!

Świat Młodych Badaczy to autorski projekt edukacyjny firmy Henkel kierowany do uczniów 2, 3 i 4 klas szkół podstawowych. Projekt realizowany jest w formie 90-minutowych interaktywnych, atrakcyjnych warsztatów. Dzieci – pod okiem wykwalifikowanych edukatorów – przeprowadzają proste eksperymenty badawcze. Interaktywne, praktyczne zajęcia mają zachęcać dzieci do samodzielnego myślenia: zadawania pytań i stawiania hipotez, poszukiwania odpowiedzi, prowadzenia obserwacji, analizy zjawisk i wyciągania wniosków. W konsekwencji uczniowie mają możliwość poczuć się jak prawdziwi badacze w laboratorium. W ramach polskiej odsłony projektu, realizowanej od 2016 r., w warsztatach wzięło już udział 1300 dzieci. W Raciborzu w zajęciach „Świat Młodych Badaczy” weźmie udział ponad 800 dzieci z kilkunastu szkół podstawowych.

Więcej o projekcie „Świat Młodych Badaczy” na stronie www.henkel-swiatmlodychbadaczy.pl

Materiał zewnętrzny