środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

1200 gimnazjalistów zjechało do Raciborza na Festiwal Perspektyw

15.11.2016 10:38 | 0 komentarzy | żet

Na dziesiątkach interaktywnych stoisk ofertę szkół średnich oraz zakładów pracy prezentują uczniowie oraz pracownicy firm.

1200 gimnazjalistów zjechało do Raciborza na Festiwal Perspektyw
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Gimnazjaliści z regionu (powiat raciborski oraz gminy przyległe) zostali podzieleni na trzy grupy. 15 listopada, tuż po godz. 9.00, pierwsi z nich przekroczyli progi Areny Rafako. Celem imprezy jest zachęcenie młodzieży do zdobywania kompetencji i kształcenia się w zawodach odpowiadających potrzebom współczesnego, lokalnego rynku pracy.

Podczas Festiwalu uczniowie gimnazjów, nauczyciele oraz rodzice mają szansę zapoznać się z ofertą edukacyjną raciborskiego szkolnictwa zawodowego oraz potrzeb oczekiwań lokalnych pracodawców względem swoich przyszłych pracowników. Wśród atrakcji tegorocznej edycji Festiwalu Perspektyw można wymienić m.in. strefę spa, prezentacje nowoczesnych technologii, pokaz kuchni molekularnej, mobilne roboty itd.

- W ubiegłym roku Festiwal Perspektyw odwiedziło 800 uczniów. Dziś jest ich 1200. Myślę, że jest to miarą trafności tego pomysłu - powiedział podczas otwarcia Arkadiusz Gruchot, prezes Wydawnictwa Nowiny.

Festiwal Perspektyw wywarł wielkie wrażenie na kurator oświaty. - To jest ewenement na skalę województwa - powiedziała Urszula Bauer. Z kolei prezydent Mirosław Lenk życzył uczniom gimnazjów, aby rozmach przedsięwzięcia przełożył się na trafne wybory edukacyjne.

W otwarciu imprezy wzięli udział włodarze wszystkich gmin powiatu raciborskiego oraz wójt gminy Lyski Grzegorz Gryt. Sponsorami tego zainicjowanego przez Wydawnictwo Nowiny przedsięwzięcia (do którego dołączył lokalny samorząd oraz szkoły) są największe i najbardziej cenione firmy z powiatu raciborskiego: Eko-Okna, Mieszko, Rafako oraz Rafamet.

Festiwal Perspektyw jest częścią realizowanego przez Wydawnictwo Nowiny projektu edukacyjno-medialnego Czas na zawodowców. Na jego ubiegłoroczną edycję złożyły się dziesiątki publikacji w portalu Nowiny.pl oraz tygodniku Nowiny Raciborskie, co przełożyło się na ponad 120 000 wyświetleń tych treści przez naszych Czytelników.


Zobacz również:

Ludzie:

Grzegorz Gryt

Grzegorz Gryt

Wójt gminy Lyski

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.