środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Siedlaczek: krzykaczom trzeba zamknąć usta

12.03.2014 12:05 | 2 komentarze | ma.w

Poseł Platformy zareagował na działania Piotra Chmielowskiego z SLD, promotora budowy Kanału Odra-Dunaj. Henryk Siedlaczek wystarał się o spotkanie samorządowców z sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska.

Siedlaczek: krzykaczom trzeba zamknąć usta
Poseł Henryk Siedlaczek z PO zareagował na raciborską konferencję Piotra Chmielowskiego (SLD)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Reprezentacja powiatu - wójtowie i urzędnicy - jutro o godz. 10.00 zjawi się w gabinecie Stanisława Gawłowskiego sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska. Nadzoruje on pracę Departamentu Zasobów Wodnych i wykonuje kompetencje Ministra w stosunku do Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej. O braku przedstawiciela tego resortu mówiono przed tygodniem na konferencji zorganizowanej przez Chmielowskiego w Raciborzu, poświęconej zagdanieniom Kanału Odra-Dunaj. Polityk SLD jest gorącym zwolennikiem tej inwestycji, twierdzi, że trzeba naciskać rząd by inwestycja stała się możliwa (obszerną relację ze spotkania w magistracie zamieszczają aktualne Nowiny Raciborskie).

- Nie lubię udowadniania, że nie jest się garbatym, ale gdy słyszę, że różne gwiazdy zabierają się za mówienie o zabezpieczeniach przeciwpowodziowych to nie odbieram tego inaczej jak kampanię przed zbliżającymi się wyborami. Krzykaczom należy zamknąć usta przez pełny dostęp zainteresowanych do pierwszego źródła informacji jakim jest rząd - uważa Henryk Siedlaczek poseł Platformy Obywatelskiej.

Na prośbę samorządowców z Raciborszczyzny doprowadził do ich wizyty w stolicy, gdzie spotkają się 13 marca ze Stanisławem Gawłowskim sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska.

- Trzeba pogadać ale rzeczowo. Temat Kanału Odra-Dunaj też będzie poruszony ale mówienie o nim dziś to jak dyskusja o gruszkach na wierzbie - twierdzi Siedlaczek.

Jednym z zagadnień jakie mają być poruszone w Warszawie będzie sprawa odszkodowań za straty gruntowe powstałe w wyniku rozpoczęcia budowy Zbiornika Racibórz. Coraz głośniej mówią o tym w Krzyżanowicach. Zasłużony wójt i były poseł Wilhelm Wolnik uważa, że gminie należą się pieniądze od państwa, bo zabrało jej ponad 1,3 hektarów ziem pod przeciwpowodziowy obiekt (o tym również w aktualnym wydaniu Nowin Raciborskich).Ludzie:

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

Piotr Chmielowski

Piotr Chmielowski

Poseł na Sejm VII kadencji.