Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Kultura

Epidemia na Śląsku:

KONGRES: Buzek - Dumny z bycia Ślązakiem

29.09.2011 19:45 | 12 komentarzy | mark

Podczas inauguracji kongresu w Rybnickim Centrum Kultury swe słowo skierował do zebranych Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Buzek.

KONGRES: Buzek - Dumny z bycia Ślązakiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Rybnik to przykład realizacji w praktyce pięknej ideii miast bliźniaczych - mówił do zebranych w sali widowiskowej RCK prof. Jerzy Buzek. W filmie przygotowanym przez biuro przewodniczącego PE w Brukseli, prof. Jerzy Buzek nie kryje zadowolenia z faktu, że kongres odbył się właśnie w Rybniku. - Kongres cieszy mnie jako Ślązaka, Polaka i Europejczyka - mówił Jerzy Buzek. - Jako Ślązak i honorowego obywatela Rybnika z czego jestem prawdziwie dumny i jeszcze raz dziękuję "ojcom" miasta za to wielkie wyróżnienie - dodał. 

Jerzy Buzek zwrócił uwagę, że kongres jest ważny z perspektywy polskiej prezydencji w UE, ma także znaczenie z perspektywy Europy. - Nie tylko Europa potrzebuje swoich obywateli, ale obywatel potrzebują Europy - mówił. - Zjednoczonej i tolerancyjnej różnorodności - dodał. Pogratulował także CEMR, który podczas kongresu obchodził swe 60-lecie. 

Pełna relacja z rybnickiego kongresu już w następnym numerze "Tygodnika Rybnickiego"