Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rafako ujawni fakty i dokumenty związane z uszkodzeniem bloku 910 MW w Jaworznie

Konferencja zostanie zorganizowana w Centrum Prasowym PAP w Warszawie 30 sierpnia o 9.30. Wydarzenie będzie transmitowane online.

Rafako ujawni fakty i dokumenty związane z uszkodzeniem bloku 910 MW w Jaworznie
W konferencji weźmie udział prezes Rafako S.A. Radosław Domagalski-Łabędzki. Ilustracja to zrzut ekranu z konferencji prasowej prezesa Rafako , którą zorganizowano we wrześniu 2021 roku. Wówczas tak jak i teraz, jednym z głównych tematów była kwestia bloku 910 MW w Jaworznie.

Konferencja prasowa (30.09, 9.30)

Relację online z konferencji Rafako ws. uszkodzenia leja kotła bloku 910 MW w Jaworznie będzie można zobaczyć tutaj:

Rafako kontra Tauron

Przypomnijmy, Rafako jest w sporze z Tauronem dotyczącym bloku 910 MW w Jaworznie. W bloku energetycznym doszło do uszkodzenia leja kotła. Rafako twierdzi, że przyczyną zdarzenia było podawanie do bloku węgla o parametrach, które nie mieściły się w kontrakcie.

Pracownicy Rafako pracowali nad naprawą bloku, jednak 27 sierpnia nie zostali wpuszczeni do obiektu. Jednocześnie Tauron oskarżył Rafako o opieszałość i poinformował o wdrożeniu wykonawstwa zastępczego.

Rafako stoi na stanowisku, że działania Tauronu są nieuprawnione, a przeciągające się rozliczenie kontraktu w Jaworznie to wina Tauronu, który nie jest w stanie dostarczyć kontraktowego paliwa. Tylko po podaniu takiego paliwa możliwe będzie wykonanie ostatecznych testów jednostki.

Prezes URE wezwał Tauron do wyjaśnienia sytuacji

Sprawą żywo interesują się ogólnopolskie media, ale nie tylko. Dlaczego? Blok 910 MW w Jaworznie jest najnowocześniejszą jednostką tego typu w Polsce. Budowa kosztowała ponad 6 mld zł. 29 sierpnia Urząd Regulacji Energetyki poinformował, że prezes URE wezwał spółkę Nowe Jaworzno Grupa Tauron do wyjaśnienia przyczyn oraz skutków wyłączenia 6 sierpnia br. bloku o mocy 910 MW w Jaworznie.

Aktualizacja 30 sierpnia 2022 r.:

Tutaj opublikowaliśmy relację z konferencji prasowej:


Zobacz również:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].